کد خبر : 44074

ساخت ٦ خط تولید ماسک های پزشکی در 22 روز توسط شرکت دولتی Petrochina؛

پتروتحلیل-در چین، بازار هموپلیمر پلی پروپیلن داخلی در دومین هفته متوالی با تکیه بر روند افزایشی بازار های معاملات آتی تا میزانی بهبود یافت، اگرچه تقاضای کلی اندک باقی ماند.

 

قیمت های داخلی به طور میانگین در دو هفته گذشته 14 دلار افزایش یافتند

به گزارش "پتروتحلیل"، طبق داده های Chemorbis، میانگین هفتگی قیمت های هموپلیمر پلی پروپیلن رافیا و گرید تزریقی در (ex-warehouse) چین، در هفته گذشته، از کمترین میزان های خود در 4 سال گذشته بهبود یافتند و از آن موقع تا الان 14 دلار در هر تن افزایش یافته اند.

در داخل چین، قیمت های هموپلیمر پلی پروپیلن رافیا و تزریقی از هفته گذشته به میزان 50 تا 100 یوان در هر تن (4 تا 14 دلار در هر تن) افزایش یافتند و در حال حاضر در میزان 6800 تا 6950 یوان در هر تن (858 تا 877 دلار در هر تن بدون ارزش افزوده) (ex-warehouse چین، شامل مالیات بر ارزش افزوده) گزارش شدند. 

 

پلی پروپیلن بازار های معاملات آتی از دوشنبه 2 درصد افزایش یافتند

پلی پروپیلن بازار های معاملات آتی ماه می بازار بورس دالیان مجموع افزایش 220 یوان در هر تن (32 دلار در هر تن) یا 2 درصدی را در دوجلسه تجاری پشت سر هم ثبت کردند.

این اتفاق همزمان با بهبود اخیر قیمت های نفت خام بازار های معاملات آتی اتفاق افتاد. 

 

ذخایر انبار های داخلی بالای 1 میلیون تن

ذخایر پلی اولفین دو تولیدکننده اصلی داخلی در اواسط فوریه به میزان بالای 1/5 میلیون تن رسید.

در دو هفته گذشته، میزان ذخایر کاهش یافته اند. با این حال، این ذخایر با میزان حدودی 1/2 میلیون تن، همچنان بالا به نظر میرسند.   

 

علیرغم افزایش تولید ماسک های جراحی، تقاضا ضعیف است

تقاضای چین برای ماسک های جراحی (ساخته شده از هموپلیمر پلی پروپیلن بدون بافت) در میان شیوع سریع ویروس کرونا افزایش یافته است و این امر موجب افزایش تولید شده است.

شرکت دولتی Petrochina چین، ساخت شش خط تولید ماسک های پزشکی را در 22 روز به پایان رسانده است. این سرمایه گذاری شرکت با هدف پوشش نیاز و کاستی ماسک های جراحی به دلیل ویروس کرونا، همراه شد.

طبق گزارش معامله کنندگان بازار، علیرغم این امر، تقاضای کلی برای استفاده از پلی پروپیلن ضعیف باقی ماند.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار