کد خبر : 43876

پتروتحلیل-بازارهای داخلی پلی‌اتیلن ترکیه بعد از عرضه محدود به دلیل خالی شدن انبارهای واسطه گران در تجارت‌های پایان سال گذشته، سال 2020 را با سیری صعودی آغاز کردند. شرکت پتکیم قیمت‌های ژانویه خود را تا میزان دو برابر افزایش داد، که این امر روند صعودی را تقویت کرد.

به گزارش "پتروتحلیل"، عرضه‌های تحویل فوری برای پلی‌اتیلن سبک خطی C4 فیلم و همچنین مواد بدون افزودنی محدود بود. متعاقباً، توزیع‌کنندگان افزایش قیمت سریع‌تری بر روی این محصول در مقایسه با پلی‌اتیلن سنگین فیلم اعمال کردند.

طبق داده‌های Chemorbis، بازار پلی‌اتیلن سبک خطی در میانگین هفتگی برتری 20 دلاری در هر تن نسبت به پلی‌اتیلن سنگین فیلم دارد. اگر برتری 5 دلاری کوتاه‌مدت پلی‌اتیلن سبک خطی بر پلی‌اتیلن سنگین در نوامبر گذشته را در نظر نگیریم، این اولین برتری در طی دو سال گذشته است. این دو محصول از اواسط نوامبر تا همین اواخر عمدتاً در میزان برابر معامله می‌شدند.

پلی‌اتیلن سنگین و پلی‌اتیلن سبک خطی آخرین بار به ترتیب در میزان 1140 تا 1200 دلار در هر تن و 1170 تا 1210 دلار در هر تن (ex-warehouse ترکیه، نقدی، مالیات بر ارزش‌افزوده) ارزیابی شدند. توزیع‌کنندگان اشاره داشتند: «بازه‌های بالایی عمدتاً برای تن‌های بالا کارکرد داشت.»

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار