کد خبر : 43776

نخستین قیمت‌های تولیدکننده‌ی بزرگ پی وی سی تایوانی برای سال 2020 مطابق انتظارات بود؛

پتروتحلیل-یک تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی این هفته را با اعلام قیمت‌های ماه ژانویه سال 2020 آغاز کرد؛ قیمت‌هایی که نسبت به ماه دسامبر سال 2019 افزایش‌های مختصری داشتند. این مسئله هم‌راستا با انتظارات ابتدایی معامله‌کنندگان آسیایی بود؛ انتظاراتی که با توجه به بالا بودن قیمت‌ها در بازار داخلی پی وی سی چین، محدودیت در عرضه در منطقه و رو به بهبود بودن تقاضا در هند بوده است. 

 

اعمال نخستین افزایش‌ها توسط تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی از زمان اعلام قیمت‌های سپتامبر تا کنون

به گزارش "پتروتحلیل"، این تولیدکننده‌ی بزرگ قیمت‌های پی وی سی ماه ژانویه خود برای بازارهای آسیایی را 10 دلار در هر تن بالا برد. آخرین باری که این تولیدکننده در قیمت‌های خود افزایش اعمال کرده بود به زمان اعلام قیمت‌های ماه سپتامبر برمی‌گردد. 

 

سهمیه‌ی تخصیصی ژانویه بسیار محدود است 

فروشنده‌ای اطلاع داد: «مجموع سهمیه‌ی تخصیصی این تولیدکننده‌ی بزرگ ماه ژانویه 40 هزار تن است که حدوداً 15 هزار تن کمتر از میزان ماه دسامبر است.» 

 

برای محموله‌های با حجم خاص مقادیری تخفیف در نظر گرفته شده 

چند تاجر گزارش دادند این تولیدکننده‌ی بزرگ برای خریدهای معادل یا بیش از 500 تن، تخفیف 10 دلار در هر تنی در نظر گرفته است.»

 

احیای پی وی سی وارداتی در هند پس از پایین‌ترین نرخ خود در 8 ماه اخیر، رشد بازار چین به بالاترین میزان خود در دو ماه گذشته 

اعلام تازه‌ترین قیمت‌ها نشان می‌دهد، قیمت‌های پی وی سی وارداتی، با شرایط خرید CIF هند، اخیراً از پایین‌ترین سطح خود از اواسط ماه آپریل احیا شده است. 

در این میان قیمت‌های پی وی سی وارداتی (CIF چین) به بالاترین میزان خود از نیمه‌ی دوم ماه اکتبر تا کنون رسیده است. 

 

محدودیت در عرضه باعث بالا ماندن قیمت‌ها در بازار داخلی پی وی سی چین شد

قیمت‌های بازار داخلی پی وی سی چین نیز مدت حدوداً دو ماه است که عمدتاً افزایش می‌یابد. 

عامل اصلی افزایش قیمت‌ها در چین محدودیت در عرضه پس از فصل تعطیلی واحد‌های تولیدی در دوره‌ی زمانی ماه نوامبر تا دسامبر بوده است. اختلال در ترابری به دلیل شرایط نامناسب جوی در فصل زمستان نیز باعث تشدید مشکلات در عرضه شد. 

معامله‌کنندگان چینی همچنین اتفاق نظر داشتند که افزایش قیمت پی وی سی در بازار معاملات آتی بورس کالای دالیان نیز باعث افزایش در قیمت‌های داخلی شده است. اعلام اخبار امیدبخش در خصوص حصول توافق تجاری مقدماتی بین چین و آمریکا بعد از یک جنگ تجاری 17 ماهه نیز موجب بهبود قیمت‌های بازار معاملات آتی شد.

 

بهبود آهسته‌ی تقاضا در هند 

پس از یک موسم طولانیِ بارندگی، فصل رونق استفاده از پی وی سی در هند آغاز شده که خود، علی‌رغم سطح بالای موجودی انبارهای کشور، موجب بهبود تقاضا شده است.

منابع بازار اعلام کردند این مسئله به کمک تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی نیز آمده است.

 

عرضه‌کنندگان آسیایی از این تولیدکننده پیروی کردند

سیاست قیمت‌گذاری این تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی معمولاً روند بازار در آسیا را تعیین می‌کند. جای شگفتی نیست که یک تولیدکننده‌ی داخلی در فیلیپین از این تولیدکننده‌ی بزرگ پیروی کرده و قیمت‌های ماه ژانویه‌ی خود برای بازار داخلی را 1000 پزو در هر تن (20 دلار) نسبت به ماه گذشته افزایش داده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار