کد خبر : 43653

تداوم کاهش‌ها در بازار پلی اتیلن ترفتالات چین به تأثیر از ضعیف بودن تقاضا؛

پتروتحلیل- قیمت‌های پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری در چین به تأثیر از ضعیف بودن تقاضا، خصوصاً از جانب مقاصد صادراتی، یک هفته‌ی دیگر نیز روند کاهشی خود را حفظ کردند.

به گزارش «پتروتحلیل»، تاجران خاطرنشان کردند بازار با دور جدیدی از کاهش‌های مختصر روبه‌رو شده است چراکه تقاضا به دلیل پیش رو بودن فصل زمستان همچنان رو به افول است.

یکی از تاجران در شانگهای اظهار داشت: «پیش بینی‌ها مبنی بر پایین بودن تقاضا در در آینده نزدیک باعث شده قیمت‌ها تحت فشار بمانند. بعید است تمایل به خرید در سه‌ماهه‌ی آخر سال بهبود یابد. با وجود این انتظار نداریم کاهش شدیدی در قیمت‌ها شاهد باشیم چراکه عرضه‌ی پلی اتیلن ترفتالات به دلیل برخی تعطیلی‌های واحدهای تولیدی با کاهش روبه‌رو شده است.»

بازه‌ی کلی قیمت‌های پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری در حال حاضر 830 تا 860 دلار در هر تن (FOB چین، نقد) و نشانگر 10 دلار در هر تن کاهش در هر دو سر بازه نسبت به هفته‌ی گذشته است.

ضمناً در بازار داخلی، قیمت‌ها 100 یوان در هر تن (14 دلار) کاهش داشتند و معادل 6500 تا 6700 یوان با شرایط ex-warehouse چین، نقد و شامل مالیات بر ارزش افزوده) (817 تا 842 دلار بدون مالیات بر ارزش افزوده) گزارش شدند.

ضمناً برخی تولیدکنندگان چینی، با توجه به افت عرضه و ثبات اخیر بازارهای صنایع بالادستی، تصمیم گرفتند قیمت‌های پلی اتیلن ترفتالات خود را بدون تغییر نسبت به هفته‌ی گذشته اعلام کنند.

در بازارهای خوراک، قیمت‌های مونو اتیلن گلیکل و اسید ترفتالیک خالص در بازار نقدی در مقایسه‌ی هفتگی بدون تغییر بودند و به ترتیب معادل 540 تا 545 دلار در هر تن و 625 دلار در هر تن (هر دو CFR چین) گزارش شدند.

رکورد پایین‌ترین قیمت از آگوست سال 2016 تاکنون

اگر دو رشد کم‌دوام در ماه ژوئن و سپتامبر را نادیده بگیریم، بازار از اواسط ماه آپریل روندی کاهشی داشته است.

متوسط هفتگی قیمت‌های پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری (FOB چین) حدوداً 26 درصد یا 300 دلار در هر تن در مقایسه با اواسط ماه آپریل کاهش داشته است و در حال حاضر در حوالی پایین‌ترین نرخ خود از ماه آگوست سال 2016 تاکنون نوسان می‌کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار