کد خبر : 43231

اندک بودن تقاضا و ناپایدار بودن قیمت‌های استایرن؛

پتروتحلیل- بازار پلی استایرن وارداتی جنوب‌شرق آسیا روندی ثابت تا کاهشی را حفظ کرده است چراکه رویکرد نزولی به بازار، در مواجهه با تقاضای ضعیف و پایداری بی‌ثباتی استایرن در بازار نقدی، همچنان پابرجا باقیمانده است.

به گزارش "پتروتحلیل"، چندین نفر از معامله‌کنندگان بیان کردند علی‌رغم پیش رو بودن فصل رونق بازار، تقاضا هنوز بالا نرفته است چراکه خریداران همچنان انتظار دارند شاهد کاهش قیمت‌ها باشند.

مقداری تخفیف در معاملات قابل دریافت است 

عرضه‌کنندگان آسیایی پلی استایرن نیز این هفته یا قیمت‌های پیشنهادی خود را بدون تغییر نگه داشتند و یا کاهش‌هایی جزئی را اعمال کردند، اما چندین فروشنده خاطرنشان کردند که مایل هستند روی معاملات‌شان حدود 20 دلار در هر تن تخفیف بیشتری قائل شوند.

تاجری مستقر در اندونزی گزارش داد عرضه‌کننده‌ی اهل کره‌ی جنوبی این تاجر، قیمت‌های پلی استایرن خود را نسبت به هفته‌ی گذشته بدون تغییر نگه داشته. وی اظهار داشتند: «قیمت‌های کنونی این عرضه‌کننده برای پلی استایرن معمولی و مقاوم مشمول مقداری تخفیف نیز هستند. با وجود این، خریداران رغبتی به انجام خریدهای پرحجم ندارند.»

محدود بودن مبادلات به تأثیر از پیشبینی‌هایی مبنی بر بروز کاهش‌های بیشتر 

خریداران مستقر در بازار پلی استایرن این منطقه مدتی است از خریدن بیشتر از حد مایحتاج فوری‌شان امتناع کرده‌اند چراکه باور دارند قیمت‌ها هنوز جا برای کاهش‌های بیشتر دارند.

فروشنده‌ای ویتنامی اظهار داشت: «رویکرد خریداران به بازار نامناسب است. کاهش‌های اخیر قیمت نتوانسته تقاضا را بهبود دهد چراکه خریداران در انتظار برای وقوع کاهش‌های بیشتر از بازار کنارگیری کرده‌اند. با وجود این، فکر می‌کنیم تقاضا قاعدتاً باید در ماه آگوست شروع به بهبود کند چراکه فصل رونق بازار نزدیک است.»

تأثیر نوسان قیمت‌ها در بازار استایرن بر دورنمای قیمت‌ها 

قیمت‌های استایرن آسیا در بحبوحه‌ی وجود شرایط متفاوت در عوامل تأثیرگذار در بازار، از اواسط ماه فوریه روندی نوسان‌دار را پی گرفته‌اند. بر اساس گزارش معامله‌کنندگان، این نوسان باعث شده دورنمای قیمت‌های پلی استایرن مبهم باشد.

قیمت‌های بازار نقدی این هفته به علت روبه‌رشد بودن میزان عرضه در چین اندکی افت داشته‌اند و این مسئله باعث شده فروشندگان قیمت‌های‌شان را کاهش دهند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار