کد خبر : 42995

پس از چند ماه صعود؛

پتروتحلیل-بازار نقدی نفتا آسیا به میزان‌هایی که از ماه فوریه سال جاری دیده نشده بودند عقب‌نشینی کرد، که این امر تحت‌فشار سیر کاهشی قیمت‌های نفت خام بازارهای معاملات آتی و ذخایر بالا اتفاق افتاد. 

به گزارش "پتروتحلیل"، کاهش‌های اخیر قیمت‌های نقدی نفتا را به حدود 500 دلار در هر بشکه رساندند.

قیمت‌ها پس از 6 ماه روند صعودی در ماه آوریل، 15 درصد سقوط کردند.

قیمت‌های نفتا آسیا در طی 6 هفته گذشته هم‌زمان با روند نزولی قیمت‌های نفت خام از آوریل، از سیر صعودی چندماهه خود عقب‌نشینی کرده‌اند.

قیمت‌های نفتا در میانگین هفتگی بعدازاینکه با نزدیکی به مرز 600 دلار در هر بشکه در ماه آوریل، به بیشترین میزان خود در 6 ماه گذشته رسیدند، 15 درصد افت کرده‌اند.

از اوایل سال جاری، نفت خام نتوانسته از روند صعودی حمایت کند.

قیمت‌های انرژی پس از افت هجده‌ماهه و کمترین میزان خود در دسامبر 2018، شروع مناسبی در سال 2019 داشتند و در طی اعلام اوپک در جهت کاهش تولید، در اواخر آوریل شاهد 45 درصد افزایش بودند.

قیمت‌ها در حال رسیدن به کمترین میزان خود از نوامبر 2018 می‌باشند.

اگرچه، قیمت‌های جهانی نفت در سال جاری در طی بالا گرفتن جنگ تجاری بین چین و آمریکا که نگرانی‌ها را از سیر نزولی اقتصاد جهانی تشدید کرد، افت سنگینی را ثبت کردند.

علاوه بر آن، عامل دیگری که جو کاهشی بازار را تشدید کرد، گزارش‌هایی مبنی بر برداشت کمتر از انتظار محموله از انبارهای آمریکا بود، که نگرانی‌ها را از احتمال ذخایر بیش‌ازحد بالا برد.

قیمت‌های وست تگزاس اینترمدیت و نفت خام برنت بازارهای معاملات آتی در ماه می در حدود 10 درصد افت کردند. بعد از نوامبر 2018 با افت 25 درصدی، این بیشترین میزان افت ماهانه قیمت‌ها بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار