کد خبر : 42764

پیش بینی ها از بازار پی وی سی ایران؛

دو هفته گذشته قیمت پایه محصولات پتروشیمی براساس میانگین فروش دلار نیمایی و حدودا 8 هزار و 957 تومان تعیین شد که در هفته جاری میانگین فروش قیمت دلار در سامانه نیما به 9 هزار و 276 تومان رسیده است

پتروتحلیل- 

بازار پتروشیمی ایران در شرایطی به سر می برد که اکثر اختلاف قیمت پلیمرها در بورس کالا و بازار داخلی به یک هزار و 500 تومان در هر کیلو رسیده است و حتی روز گذشته برخی از کدهای معاملاتی پلیمرها در بازار داخلی مانند پی وی سی ها در حدود یک هزار و 200 تومان معامله شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، در بازار ایران قیمت پی وی سی به 9 هزار و 200 تا 9 هزار و 300 تومان در هر کیلو رسیده است و نگرانی از افزایش قیمت پایه پلیمرها در هفته آینده متاثر از رشد قیمت دلار در بازار پتروشیمی وجود دارد، به نظر می رسد برخی از گمانه زنی ها در این مورد سبب شد تا حجم عرضه پتروشیمی غدیر در بورس کالا و در هفته جاری کاهش یابد، عرضه پی وی سی بندرامام هم همچنان به صورت سلف ادامه دارد و پتروشیمی اروند نیز بخشی از پی وی سی خود را به صورت قرارداد به هندوستان و با قیمت 800 دلار در هر تن تحویل نیواشیوا فروخته است. اختلاف قیمت پی وی سی بورسی و بازار داخلی ایران نیز حدودا به یک هزار و 500 تا 600 تومان در هر کیلو رسیده است که رقم قابل توجهی برای معامله گران محسوب می شود. در هفته جاری هم عرضه های پی وی سی سازهای ایرانی در بورس کالا با رقابت خریداری شد.

دو هفته گذشته قیمت پایه محصولات پتروشیمی براساس میانگین فروش دلار نیمایی و حدودا 8 هزار و 957 تومان تعیین شد که در هفته جاری میانگین فروش قیمت دلار در سامانه نیما به 9 هزار و 276 تومان رسیده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار