کد خبر : 42640

رشد قیمت پلیمرها همزمان با پایان تعطیلات نوروزی؛

پتروتحلیل- بازار آزاد محصولات پلیمری ایران امروز پس از اتمام تعطیلات نوروزی شاهد افزایش قیمت متاثر از چند عامل بود که مهمترین آن رشد قیمت دلار تا محدوده 13 هزار و 500 تومان و انتظار بازار برای افزایش قیمت دلار نیمایی تا محدوده 10 هزارتومان عنوان می شود.

به گزارش «پتروتحلیل»، به این ترتیب در گروه محصولات پلیمری، پلی اتیلن های سبک و سنگین به طور میانگین 400 تومان در هر کیلو رشد قیمت داشتند و به 11 تا 13 هزارتومان در هر کیلو رسیدند.

پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری نیز همچنان رکورد شکن افزایش قیمت محصولات پلیمری با 2 هزارتومان رشد نسبت به سال قبل بود، پی وی سی، پلی پروپیلن ها، پلی استایرن ها و ABS نیز با شروع سال جدید نوسانات محدودتری را نسبت به سال قبل تجربه کردند، به نظر می رسد بازار این محصولات هنوز در حالت نیمه تعطیل قرار دارد.

برخی از معامله گران به تعیین سقف خرید برای کدهای معاملاتی محصولات پتروشیمی در بورس کالا اشاره کرده و یکی از دلایل افزایش قیمت ها را این موضوع اعلام کردند، همچنین انتظار افزایش قیمت دلار نیمایی تا محدوده 10 هزارتومان نیز در بازار محصولات پتروشیمی و کندی بارگیری محموله ها با شروع سال جدید نیز از دلایل افزایش قیمت محصولات پلیمری است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار