کد خبر : 42416

مدیر عامل شرکت پارسان پلیمر در گفت و گو با «پتروتحلیل»؛

خروج سرمایه گذاران بزرگ و توقف فروش اعتباری به کارخانه داران در بازار پتروشیمی

در حال حاضر مجتمع های پتروشیمی برای صادرات به کشور های همسایه از شرایط مناسبی برخوردار هستند اما متاسفانه تحریم شرایط بدی مانندتبادلات مالی، کشتیرانی و افزایش هزینه حمل و نقل را ایجاد کرده است

خروج سرمایه گذاران بزرگ و توقف فروش اعتباری به کارخانه داران در بازار پتروشیمی

پتروتحلیل-محصولات پتروشیمی آمریکا به دلیل جنگ اقتصادی میان این کشور و چین به بازارهایی مانند ترکیه وارد شده است .

مهندس آریا صادقیان مدیر عامل شرکت پارسان پلیمر در گفت و گو با خبرنگار «پتروتحلیل»، با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر محصولات آمریکایی با قیمت پایین تر از بازار جهانی و با یوزانس های ۶ ماهه وارد بازار ترکیه می شود.

وی افزود: در حال حاضر مجتمع های پتروشیمی برای صادرات به کشور های همسایه از شرایط مناسبی برخوردار هستند اما متاسفانه تحریم شرایط بدی مانندتبادلات مالی، کشتیرانی و افزایش هزینه حمل و نقل را ایجاد کرده است . 

وی گفت : در حال حاضر بازارهایی مانند عراق ، افغانستان ، پاکستان و کشور های عربی به دلیل قوانینی مانند پیمان سپاری ارزی ، مشکلات سیاسی و عدم صحیح مدیرت کلان در حوزه اقتصاد در حال از دست رفتن است.

مهندس صادقیان در رابطه با فضای امنیتی ایجاد شده در بازار پتروشیمی نیز‌ افزود: به دلیل ایجاد فضای پتروشیمی ایجاد شده افراد زیادی از کشور خارج شده اند این در حالی است که برخی از همین افراد که در زمینه محصولات پتروشیمی‌ فعال بوده اند بیش از ۲۰ شرکت تولیدی را به صورت اعتباری حمایت و فاینانس می کردند این در حالی است پس از خروج این افراد از این بازار برخی از فروش های اعتباری متوقف شده است و در نتیجه تولید برخی از  کارخانجات با کاهش مواجه شده است. 

وی ادامه داد : در حال حاضر مانند گذشته از خرید محصولات پتروشیمی در  بورس کالا استقبال نمی شود زیرا افراد با اعتبار بالا از این بازار خروج کرده اند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار