کد خبر : 42323

تمرکز پی وی سی سازهای ایرانی بر بازارهای صادراتی عراق و CIS؛

این در حالی است که برخی از معامله گران طی هفته گذشته با جمع آوری درخواست های خود تا حدود یک هزارتن توانستند از برخی پی وی سی سازها حدودا 8 درصد تخفیف بگیرند

پتروتحلیل- بازار پی وی سی ایران با شروع هفته جدید تغییر خاصی را تجربه نکرد و همچنان روندی مشابه با قبل داشت.

به گزارش «پتروتحلیل»، گر چه در دو هفته اخیر حجم فروش پی وی سی سازها در بورس کالا متاثر از چند موضوع رشد کرد، اما به گفته معامله گران بازار داخلی پی وی سی همچنان در رکود به سر می برد.

نزدیک شدن پی وی سی به کف، افزایش قیمت دلار در سامانه نیما و تغییر خط تولید پی وی سی گرید 65 پتروشیمی بندرامام و تخفیفات پی وی سی سازها برای خرید حجم های بالا از دلایلی بود که خریداران را تشویق به خرید محموله های پی وی سی کرد.

این در حالی است که برخی از معامله گران طی هفته گذشته با جمع آوری درخواست های خود تا حدود یک هزارتن توانستند از برخی پی وی سی سازها حدودا 8 درصد تخفیف بگیرند. 

البته در بازار ایران قیمت پی وی سی حدودا 8 هزار و 100 تومان در هر کیلو پیشنهاد می شود و بازار هندوستان نیز تقویت شده است. قیمت پی وی سی در منطقه خلیج فارس و در هفته جاری نیز با اندکی افزایش به رقم 885 دلار در هر تن رسید. در آسیای جنوب شرقی و هندوستان نیز قیمت پی وی سی به ترتیب 895 و 900 دلار در هر تن گزارش شده است.

با این حال با توجه به افزایش هزینه حمل کانتینر و بیمه کشتی ها، اکثر فروش های صادراتی پی وی سی سازها به صورت مذاکره ای انجام می شود و به نظر می رسد این شرکت ها بیش از پیش برروی بازارهای عراق، CIS، آذربایجان و ... تمرکز یافته اند.

در همین حال روز گذشته هم محموله های پی وی سی سازها در بورس کالا با اندکی رقابت مورد معامله قرار گرفت. حدود قیمت برای خرید پی وی سی در رقابت خریداران، 6 هزار و 856 تومان برای گرید 65 بود، قیمت بازار نیز حدودا 8 هزار و 100 تومان است و اختلاف قیمت بازار بورس حدودا 300 تومان است که رقمی منطقی به نظر می رسد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار