کد خبر : 42271

پتروتحلیل- رویکرد مثبت به بازار پی وی سی در چین این هفته نیز به دلیل محدودیت در عرضه ادامه یافت، معامله‌کنندگان عمدتاً منتظر اعلام قیمت‌های تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی برای ماه فوریه هستند.

به گزارش "پتروتحلیل"، در بازار واردات، قیمت‌های کلی پی وی سی گرید k67 وارداتی نسبت به هفته گذشته بدون تغییر در نرخ 850 تا 880 دلار در هر تن (CIF چین، نقد) گزارش شد. با توجه به پیش رو بودن زمان اعلام قیمت‌های تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی برای ماه فوریه بازار فعالیت آن‌چنانی نداشت؛ انتظار می‌رود این قیمت‌ها به دلیل محدودیتِ عرضه در آسیا و نیز تقاضای بالا از سوی کشور هند با اندکی افزایش همراه باشند.

در بازار داخلی، قیمت‌های پی وی سی اتیلن و استیلن پایه برای یک هفته‌ی دیگر عمدتاً بدون تغییر بود. پی وی سی در بازار معاملات آتی بورس کالای دالیان نسبت به هفته‌ی گذشته 50 یوان (معادل 7 دلار) در هر تن رشد داشت. اگرچه تمایل به خرید به دلیل فصل زمستان محدود است و انتظار می‌رود با توجه به پیش رو بودن تعطیلات سال نو فعالیت‌های بازار باز هم کاهش داشته باشند، اما محدود بودن عرضه کماکان باعث بهبود نرخ‌ها در بازار داخلی می‌شود. چند تن از تاجران خاطرنشان کردند: «قیمت‌های پی وی سیِ بازار داخلی این هفته عمدتاً ثبات داشته‌اند چراکه محدودیت در عرضه و پایین بودن سطح تقاضا اثر یکدیگر را خنثی کرده‌اند.»

انتظار می‌رود بازار داخلی پی وی سی چین در روزهای آتی در حوالی نرخ‌های کنونی خود نوسان کند و روند بازار واردات نیز بعد از اعلام قیمت‌ها در ماه فوریه مشخص‌تر خواهد شد. در این میان، مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا در خصوص مباحثی همچون طرح‌ها و برنامه‌های غیرتعرفه‌ای، مایملک معنوی، کشاورزی و خریدهای صنعتی، موجب ایجاد جوی مثبت در رویکرد به بازار شده است.

مهم‌ترین نکات

•  قیمت‌های پی وی سی برای یک هفته‌ی دیگر ثبات داشتند.

•  محدودیت در عرضه باعث بی‌اثر شدن محدود بودن تقاضای پی وی سی شد.

•  پی وی سی در بازار معاملات آتی 50 یوان نسبت به هفته‌ی گذشته رشد داشت.

•  انتظار می‌رود قیمت‌گذاری برای ماه فوریه با اندکی افزایش همراه باشد.

•  مذاکرات تجاری چین و آمریکا باعث بهود رویکرد به بازار شد.

•  گرید k67 وارداتی (دلار در هر تن): 850 تا 880 CIF.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار