کد خبر : 41790

تاجران در مالزی گزارش دادند قیمت‌های پی وی سی های گرید k67 در بازار داخلی این کشور نیز نسبت به هفته‌ی گذشته معادل 200 رینگیت مالزی در هر تن (48 دلار در هر تن) کاهش داشته است

پتروتحلیل-هفته‌ی گذشته، عرضه‌کنندگان پی وی سی در هند و جنوب ‌شرق آسیا همراه با کاهش‌هایی نسبتاً زیاد در بازارهای داخلی‌شان حضور پیدا کردند، چراکه تقاضا کماکان ضعیف بود. این کاهش‌ها علی‌رغم این مسئله اتفاق افتاد که کاهش ارزش ارزها باعث شده‌ خریداران در بازار داخلی فعالیت کنند.

به گزارش «پتروتحلیل»، در هند، رویکرد به بازار همچنان ضعیف ماند اگرچه موسم بارندگی در حال اتمام است و قیمت نفت خام در بازار معاملات آتی افزایش یافته است. تبدیل‌کنندگان تصمیم گرفتند خریدهای خود را برای ماه اکتبر محدود کنند و از بی‌ثباتی شرایط اقتصادی به عنوان دلیل آن یاد کردند. لذا، یک تولیدکننده پی وی سی داخلی قیمت‌های خود را از اول اکتبر 3000 روپیه در هر تن (معادل 41 دلار در هر تن) کاهش داد.

بر اساس اطلاعات شاخص تحلیلی ChemOrbis، متوسط هفتگی قیمت‌های بازار داخلی پی وی سی در هند به پایین‌ترین نرخ خود از ماه دسامبر سال 2017 رسیده است.

وضعیت مشابهی در بازارهای داخلی پی وی سی در جنوب‌ شرق آسیا حکم‌فرما بود.

تولیدکننده‌ای در بازار داخلی ویتنام کاهش‌هایی به میزان 1،400،000 تا 1،800،000 دونگ ویتنام در هر تن (معادل 60 تا 77 دلار در هر تن) برای قیمت‌های ماه اکتبر خود اعمال کرد و اظهار داشت: «این ماه هیچ سهمیه‌ی تخصیصی برای صادرات نداریم چراکه میزان عرضه‌مان زیاد نیست. قیمت‌های وینیل کلراید بالا هستند و قیمت نفت خام در بازار معاملات آتی نیز رو به افزایش است. علی‌رغم این عوامل، بازار با وجود تقاضای نامناسب همچنان روندی کاهشی دارد. امیدواریم با پایان یافتن فصل بارندگی، تقاضای خرید به‌تدریج افزایش یابد.»

بر اساس داده‌های شاخص قیمت ChemObris، بازار داخلی پی وی سی گرید k67 ویتنام به پایین‌ترین نرخ خود در سال جاری رسیده است.

تاجران در مالزی گزارش دادند قیمت‌های پی وی سی های گرید k67 در بازار داخلی این کشور نیز نسبت به هفته‌ی گذشته معادل 200 رینگیت مالزی در هر تن (48 دلار در هر تن) کاهش داشته است. یک تبدیل‌کننده بسته‌بندی اظهار داشت: «بازار بسیار بلاتکلیف است.  پایان سال نزدیک می‌شود اما تقاضا همچنان پایین است. قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی واکنشی به روند افزایشی قیمت نفت خام نشان نمی‌دهد و رویکرد کلی به بازار همچنان بسیار ضعیف است.»

براساس داده‌های ما، متوسط هفتگی قیمت‌های پی وی سی گرید k67 با سیستم FD مالزی به پایین‌ترین نرخ خود از اواسط ماه دسامبر سال 2017 رسیده است.

تولیدکننده‌ای از فیلیپین قیمت‌های جدید خود را به میزان قابل‌ملاحظه‌ای پایین آورد و نسبت به ماه گذشته 90 دلار در هر تن کاهش داد. یکی از منابع نزدیک به این تولیدکننده اظهار داشت: «خریداران قیمت‌های جدید ما را می‌پذیرند چراکه نیاز دارند به‌منظور آماده‌سازی برای کریسمس ذخایر انبارهای خود را بالا ببرند. کاهش ارزش پزو باعث شده آنان از بازار وارداتی دور بمانند.»

به‌دنبال کاهش نسبتاً زیاد از سوی این تولیدکننده، بازار داخلی پی وی سی گرید k67 تقریباً به پایین‌ترین نرخ خود در 10 ماه اخیر رسید.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار