کد خبر : 41339

وضعیت نابه سامان واردات محصولات شیمیایی؛

پیش بینی های انجام شده برای رسیدن نرخ دلار رسمی به 5 هزار تومان رقابت 10 درصدی برای خرید اکثر محصولات شیمیایی در جریان است

پتروتحلیل- قیمت متانول پتروشیمی شیراز در هفته جاری و در بازار ایران با کمی افزایش نسبت به هفته قبل  2050تومان در هر کیلو توسط معامله گران پیشنهاد شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، به نقل از از کانگورو، وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی، همچنین قیمت زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام هم در بازار ایران با روندی ثابت نسبت به هفته قبل با رقم  4 هزار و 200 تومان داد و ستد شد، قیمت اورتوزایلین نیز با روندی افزایشی نسبت به هفته گذشته  4هزار تومان در هر کیلو پیشنهاد شد.

در همین حال قیمت حواله زایلین مخلوط 3 هزار و 950 تومان، حواله اورتوزایلین 3 هزار و 700 تومان و حواله متانول پتروشیمی شیراز هم یک هزار و 760 تومان در هر کیلو عنوان می شود.

این در حالی است که با توجه به پیش بینی های انجام شده برای رسیدن نرخ دلار رسمی به 5 هزار تومان رقابت 10 درصدی برای خرید اکثر محصولات شیمیایی در جریان است.

در همین حال با توجه  اوضاع نابهسامان محصولات وارداتی و افزایش شدید نرخ محصولات فروشندگان همچنان فروش محصولات وارداتی شیمیایی را متوقف کرده اند.

از سوی دیگر در بازارهای آسیایی نیز در هفته جاری، قیمت متانول در چین افزایش داشت و به طور میانگین 370 دلار در هر تن گزارش شد، بیشترین رقم متانول در چین 400 دلار در هر تن سی اف آر اعلام شده است. در کره نیز روند قیمت متانول با روندی ثابت، به طور میانگین 390 دلار در هر تن سی اف آر گزارش شده است. همچنین در سنگاپور و مالزی قیمت متانول روندی ثابت داشت و حدودا 430 دلار در هر تن سی اف آر اعلام شد، اما در تایوان و هندوستان، روند بازار اندکی افزایشی بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار