کد خبر : 40876

آسیا و اقیانوسیه بزرگترین بازار EVA از لحاظ ارزش و حجم هستند و انتظار می رود این روند تا سال 2020 ادامه یابد

پتروتحلیل- اتیلن وینیل استات از جمله پلیمر های وارداتی پر مصرف در بازار ایران است که در صنایع مختلفی از جمله کفش ،چسب حرارتی ، فیلم های کشاورزی و صنعت بسته بندی  کاربرد دارد.

به گزارش «پتروتحلیل»، به نقل از کانگورو، وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی، بررسی بازار اتیلن وینیل استات در ایران و طی دوسال اخیر نشان می دهد که قیمت این کالا افزایش چشمگیری داشته به گونه ای که قیمت آن طی دوسال از پایه 6000 تومان به 8000 تومان رسیده است، انتظار می رود مصرف این ماده در بازار ایران با توجه خواص ویژه آن در چند سال آینده رشد داشته باشد. این در حالی است که بیشترین حجم واردات این ماده از کشور کره جنوبی انجام می گیرد.

در همین حال آسیا و اقیانوسیه بزرگترین بازار EVA از لحاظ ارزش و حجم  هستند و انتظار می رود این روند تا سال 2020 ادامه یابد. کشورهای این منطقه مانند چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و تایلند شاهد افزایش قابل توجهی در استفاده از EVA در فیلم، قالب گیری تزریقی، کامپاند سیم و کابل و دیگر صنایع هستند این رشد عمدتا به دلیل افزایش تقاضا برای EVA در خودرو، انرژی خورشیدی، بسته بندی، کفش و فوم و بخش های ساخت و ساز در آسیا و اقیانوسیه است.

ارزش بازار EVA در سال 2015 حدودا 6 هزار میلیون دلار بوده است و انتظار می رود در سال  2022این عدد به 105 هزار میلیون دلار برسد. این افزایش به دو دلیل اتفاق خواهد افتاد یکی رشد روز افزون صنعت بسته بندی و دیگر نگاه ویژه دنیا به استفاده از انرژی های پاک که با توسعه پنل های خورشیدی لزوم استفاده از EVA در این صنعت نیز افزایش خواهد یافت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار