کد خبر : 2625

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: عملیات ساخت فاز دوم پتروشیمی کاویان با شتاب ادامه دارد و این طرح امسال به طور کامل راه اندازی خواهد شد.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: پتروشیمی کاویان (الفین یازدهم) آخرین مراحل ساخت و تکمیل را سپری می کند و پیشرفت پروژه مطابق با برنامه زمان بندی در حال انجام است. مهندس علی محمد بساق زاده با بیان این که واحد اصلی این طرح در حال پشت سر گذاشتن تست های فنی نهایی خود هستند، گفت: از اواسط امسال فاز دوم این مجتمع پیش راه اندازی شده و به تدریج به طور کامل واحدهای آن در مدار تولید قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: فاز اول پتروشیمی کاویان با ظرفیت مناسبی در حال فعالیت است و امیدواریم با وارد مدار شدن فاز های جدید پارس جنوبی میزان خوراک پتروشیمی کاویان افزایش یافته و اتیلن بیشتری به خط لوله اتیلن غرب تزریق شود. بساق زاده گفت: اتیلن ارسالی پتروشیمی کاویان افزون بر پتروشیمی پلیمر کرمانشاه به چند مجتمع دیگردر مسیر خط لوله تحویل می شود و به زودی پتروشیمی ایلام نیز به جمع دریافت گنندگان اتیلن پتروشیمی کاویان خواهد پیوست. مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: پتروشیمی های لرستان و مهاباد نیز تا پایان سال جاری درافت کننده اتیلن پتروشیمی کاویان خواهند بود.

مدیرعامل پتروشیمی کاویان چندی پیش اظهار کرد: این مجتمع پتروشیمی، یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان اتیلن کشور با سالانه ٢ میلیون تن ظرفیت تولید است، ضمن آن که روند تولید تثبیت شده و به طور منظم در حال انجام است. مهندس رضا امیری افزوده بود: اتیلن تولیدی در پتروشیمی کاویان با خط لوله اتیلن غرب به پتروشیمی های اندیمشک، کرمانشاه، کردستان، مهاباد و میاندوآب ارسال خواهد شد و مازاد تولید نیز در پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان این که خط لوله اتیلن غرب، محصول تولیدی پتروشیمی کاویان را با هدف توسعه صنعت پتروشیمی در مناطق غربی کشور منتقل خواهد کرد، گفته بود: همزمان با راه اندازی پتروشیمی پلیمر کرمانشاه، تقاضای این مجتمع برای دریافت اتیلن در حال افزایش است، به گونه ای که هم اکنون این تقاضا از ٢٠ تن در ساعت به ٣٠ تن رسیده است.

وی افزوده بود: خوراک مورد نیاز پتروشیمی کاویان هم اکنون از طریق فازهای ٩ و ١٠ و ۴ و ۵ پارس جنوبی دریافت می شود. مدیرعامل پتروشیمی کاویان ادامه داده بود: افزون بر تامین نیاز اتیلن پتروشیمی های کرمانشاه و اروند، به پتروشیمی آریا ساسول نیز براساس نیاز، اتیلن تحویل می شود. امیری اظهار کرده بود: این مجتمع پتروشیمی دارای ٩ کوره است که ٨ کوره آن در صورت تامین به موقع خوراک به طور کامل در سرویس بوده و یک کوره نیز همواره به صورت آماده به کار وجود دارد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار