کد خبر : 20143

pvc3

بهای پلی وینیل کلراید صادراتی ایالات متحده در بازارهای پایین دستی، با ۱۰ دلار کاهش روبرو شد.

به گزارش پلاتس، منابع آگاه اعلام کردند که تاسیسات وینیل کلراید شرکت آمریکایی اکسیکم ( OxyChem )، واقع در لاپورت ایالت تگزاس، با مشکلاتی در بخش تولید خود مواجه شده است.

منابع همچنین افزودند: این مشکلات سبب شده است تا اکسیکم در زمان بندی تحویل محصولات خود در بازار داخلی بازنگری کند. از طرفی این شرکت حجم صادرات خود را کاهش داده است.

مجموعه تولید وینیل کلراید اکسیکم در لاپورت ایالت تگزاس، قادر است سالانه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن مونومر وینیل کلراید تولید کند. این محصول، ماده واسطه در تولید پلی وینیل کلراید ( PVC ) محسوب می شود. قیمت اسپات (تک محموله ای) مونومر وینیل کلراید صادراتی آمریکا، روز پنجشنبه چهارم تیر ماه،۶۱۰-۶۲۰ دلار برای هر تن تعیین شد که نسبت به هفته قبل از آن ثابت مانده است.

اما در بازارهای پایین دستی، بهای پلی وینیل کلراید صادراتی ایالات متحده با ۱۰ دلار کاهش، در هفته اول تیرماه، بر اساس FAS هیوستون، ۷۵۰-۷۶۰ دلار به ازای هر تن تعیین شد. کارشناسان کاهش تقاضا از سوی بازارهای بین المللی را عامل این موضوع می دانند.

اگر چه قیمت های پیشنهادی برای محموله های ماه ژوئیه، بر اساس FAS هیوستون، ۷۶۰-۷۸۰ دلار برای هر تن تعیین شده است؛ با این حال مشتریان قیمت هایی در بازه ۷۳۰-۷۴۰ دلار را پیشنهاد می کنند.

اکسیکم بزرگترین تولیدکننده وینیل کلراید در دنیا، و دومین عرضه کننده پلی وینیل کلراید در ایالات متحده به شمار می رود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار