کد خبر : 19773

gorji

پتروتحلیل- با توجه به مشکلاتی که در خصوص بازگشت برخی از محموله های صادراتی و همچنین ورود کالاهای مناطق آزاد که از مالیات معاف هستند به بازار پتروشیمی رخ داده، از مسولان برای پیگیری و برخورد با این افراد کمک می خواهیم.

محمدمهدی صیامیان گرجی، مدیربازرگانی پتروشیمی مارون با بیان این مطلب به خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: بازگشت برخی از محموله های صادراتی و همچنین ورود کالاهای مناطق آزاد که از مالیات معاف هستند به بازار داخل سبب شده تا از این پس پتروشیمی مارون مدارک افراد مانند بارنامه آنها را بررسی کرد و سپس اقدام به فروش محصولات به آنها کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد شرکت های خریدار افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: تصور ما بر این است که اگر محموله های فروخته شده به این افراد به بازار داخل ورود پیدا کند، پتروشیمی مارون کم کاری کرده است و از این رو مدارک آنها بررسی می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از ضمانت نامه های بانکی ارایه شده به پتروشیمی ها نیز جعلی است، تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت می توانند این موضوع را پی گیری و در این خصوص به بازار پتروشیمی کمک کنند.

مدیربازرگانی پتروشیمی مارون در ادامه افزود: ورود این کالاها به بازار داخل سبب بی انگیزگی و تنش قیمتی شده است، به طوری که برخی از محموله ها با قیمت هایی ارزان تر از عرضه های بورسی در بازار داخل وجود دارد و ما امیدواریم با ورود سازمان امورمالیاتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و برخورد با این افراد، مشکلات بازار پتروشیمی مرتفع شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار