کد خبر : 18152

petroshimi-

پتروتحلیل- عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت : نگاه مجلس و وزارت نفت درخصوص واحدهای نیمه کاره پتروشیمی به هم نزدیک شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با نیپنا اظهار کرد: پس از رایزنی های فراوان توافق شد که طرح های نیمه کاره موجود در صنعت پتروشیمی برای تکمیل و اجرا به بخش خصوصی واگذار شود.

سیدشریف حسینی از برگزاری جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزیر نفت و معاونان وی خبرداد و گفت: در این نشست وضعیت پتروشیمی کشور بحث و بررسی شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: معاونان وزیر نفت در این جلسه گزارشی از وضع تولید و صادرات پتروشیمی، برنامه ریزی برای آینده ،این صنعت براساس برنامه پنجم توسعه و برنامه ریزی انجام شده در برنامه ششم و همچنین واحدهای پتروشیمی بخش خصوصی ارائه کردند.

وی با بیان این که اعضای کمیسیون صنایع و معادن در این جلسه نظرات کارشناسی خود را بیان کردند، افزود: این نشست بسیار خوب، تخصصی و فنی بود و وزارت نفت نظرات نمایندگان مجلس که سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌ها بود را شنید؛ در کل نظرات، برنامه ریزی‌ها و تصمیم گیری‌ها به هم نزدیک شد، تا مجلس بتواند به بخش پتروشمی کشور کمک کند.

حسینی با اشاره به طرح‌های نیمه کاره پتروشیمی گفت: ۴۰۰هزارمیلیارد تومان پروژه های کلنگ زده شده و نیمه کاره در بخش پتروشیمی وجود دارد و با توجه اینکه اعتبارات عمرانی که در سال گذشته، ۲۰ هزار و در سالجاری پیش بینی می‌شود در حدود ۳۰ هزارمیلیارد تومان باشد، تکمیل واحدهای نیمه کاره پتروشیمی با اعتبارات دولتی زمان زیادی خواهد برد.

وی تصریح کرد: در واقع بخش خصوصی این پروژه‌ها را می سازد و تا تکمیل آنها منتظر اعتبارات دولت نباشد؛ در این زمینه بحث هایی انجام شد که شرایط برای بخش خصوصی و افرادی که می خواهند در این زمینه فعالیت کنند، فراهم شود.

نماینده مردم درخانه ملت افزود: این اقدام باعث افزایش سرعت در ساخت و تکمیل شرکت‌های های پتروشیمی که کلنگ زده، خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار