کد خبر : 16809

boorsoragh2
پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار تهران در حالی به سومین هفته منفی خود نزدیک می شود که همچنان شاخص با روند قابل ملاحظه ای به کاهش خود ادامه می دهد.
به گزارش «پتروتحلیل» در بازار روز سه شنبه معامله گران هر چند در ابتدای وقت معاملاتی اندکی شرایط بهتر را شاهد بودند، اما کمبود شدید نقدینگی در بازار و افت قابل ملاحظه ارزش معاملات موجب شده است. هر فروشی در بازار با ریزش شدید قیمت ها توام شود.
نبود خریدار در بازار این روز به حدی شدید بود که اکثر نمادها یا در درصد منفی معامله شدند و یا با صف فروش به کار خود پایان دادند. در حال حاضر اکثر معامله گران در انتظار تزریق نقدینگی به بازار هستند امری که می تواند به طور موقت از افت بازار جلوگیری کند.
در بازار سه شنبه دو مساله نیز جلب توجه می کرد انتشار خبرهای در مورد تصمیمات جدید در مورد بازار از ابتدای خرداد نخستین مساله مورد توجه بازار بود، براساس شنیده ها از ابتدای خرداد ماه دامنه نوسان بورس افزایشی یک درصدی خواهد داشت که البته این امر دیر هنگام و ناکافی است.
در همین حال گفته می شود اطلاعات شرکتها نیز از ابتدای خرداد ماه مستقیما در اختیار بازار قرار می گیرد که این امر می تواند به بدبینی کنونی سرمایه گذاران در مورد عدم وجود تقارن اطلاعاتی در بازار خاتمه دهد.
دومین مساله جالب هم وضعیت نماد مبین بود، در حالی که مبین همچنان با صف خرید همراه است، بازار با قوانین و دستورالعمل های خلق الساعه نیز مواجه است.
در سه روز اخیر بازار هر روز در نماد مبین با دستورالعملی جدید مواجه است که تقریبا در تاریخ بورس به جز در مقطعی از سال ۸۴ چنین بی نظمی در بازار بی سابقه بوده است. تغییر سریع قوانین و اعلام تصمیمات ناگهانی موجب شده است تا فعالان بازار با هدف جلوگیری از زیان از فعالیت در بازار خودداری کرده و در انتظار آرامش از بازار خارج شوند.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار