کد خبر : 15533

pvc1 پتروتحلیل- کمبود پی وی سی S70 در بازار داخل، امروز سبب شد تا نرخ این کالا توسط معامله گران ۵۰۰ تومان در هر کیلو نسبت به هفته گذشته افزایش داشته باشد. به گزارش "پتروتحلیل" گرید ۷۰ پتروشیمی آبادان امروز توسط معامله گران ۴ هزار و ۵۰ تومان و گرید ۷۰ پتروشیمی بندرامام نیز ۴ هزار و ۱۰۰ تومان عنوان شد. به گفته جواد ایرانی، کارشناس بازار پی وی سی، با توجه به اینکه تولید گرید ۷۰ در پتروشیمی های تولیدکننده پی وی سی متوقف است، بازار با کمبود این کالا مواجه شده و از این رو نرخ این کالا افزایش چشمگیری را تجربه کرده است.

البته به غیر از گرید ۷۰، بازار پی وی سی با آرامش روبه رو است و به عقیده معامله گران در حال حاضر بازار صادراتی خوبی دارد. این در حالی است که گفته می شود تولید گرید ۷۰ در پتروشیمی بندرامام اواخر اردیبهشت ماه آغاز شود. از این رو فعالان بازار احتمال می دهند این گرید تا مرز ۲۰ درصد نیز با افزایش قیمت روبه رو شود.

در همین حال قیمت پی وی سی در بازار جهانی همچنان در محدوده ۹۲۰ تا ۹۶۰ دلار در هر تن قرار دارد و تغییر محسوسی نسبت به هفته گذشته نداشته است. با این حال گفته می شود قیمت پی وی سی کره در حال حاضر در محدوده یک هزار و ۱۴۰ دلار در هر تن قرار دارد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار