کد خبر : 15496

افزایش تولید محصولات پتروشیمی در گروی سرمایه‌گذاری مطلوب است؛ بنابراین، از همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی با اولویت توان داخلی باید استفاده کرد.

شمس اله بهمئی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان اینکه سال گذشته برنامه‌های خوبی در بخش‌های مختلف صنعت نفت ازجمله پتروشیمی پیگیری شد، افزود: توسعه صنایع ای مانند پتروشیمی با تحقق برنامه‌های تولید گاز در صنعت نفت، بیش از گذشته ضروری است.

وی با اشاره به افزایش ۱۰۰ میلیون مترمکعبی ظرفیت تولید گاز در سال ۹۳ و برنامه‌های امسال در این بخش تصریح کرد: کاهش خام فروشی مواد اولیه مورد اهتمام همه مسئولان است. از این‌ رو، بهتر است با یک برنامه ‌ریزی جامع، با توسعه صنایع پتروشیمی، گاز به محصولات گران‌قیمت‌تر تبدیل و در نهایت صادر شود.

عضو کمیسیون انرژی افزود: افزایش ظرفیت تولید محصولات متنوع پتروشیمی با هدف توسعه اقتصادی کشور نیازمند سرمایه‌گذاری های گسترده و مطلوب است؛ بنابراین، بهتر است از همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی با اولویت توان داخلی استفاده کرد.

این نماینده مجلس، گفت: تنها عواید توسعه در صنایع پتروشیمی، اقتصادی نیست. چراکه، امروز معضل کمبود فرصت‌های شغلی یکی از دغدغه‌های مهم مردم و نمایندگان آن‌هاست؛ بنابراین، حمایت از صنایع مادر که سبب ایجاد توسعه پایدار می‌شود، پیوسته مورد تأکید است.

عضو کمیسیون انرژی یادآوری کرد: توسعه‌ها در صنایع می‌بایست متوازن شکل گیرد تا زنجیره ارزش در فرایند تولید محصول اجرایی شود چون ارزش محصول در مراحل پایانی بیشتر از مراحل قبل است و تحقق این امر کاهش خام فروشی را در پی خواهد داشت.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار