کد خبر : 13286

طرحهای توسعه ای در فاز ٢ پارس جنوبی با شتاب مطلوبی در حال ساخت هستند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در حاشیه بازدید نمایندگان عضو کمیسیون اصل ٩٠ مجلس از فاز ٢ پارس جنوبی در گفتگو با شانا اظهار کرد: خوشبختانه پیشرفت طرحهای توسعه ای ملموس تر از گذشته است و تحرک و نشاط به صنعت پتروشیمی بازگشته است.

عباس شعری مقدم افزود: تامین مالی طرحها در کنار گشایش فاینانس چین در طرحهای توسعه ای پتروشیمی بویژه در فاز ٢ پارس جنوبی تحرک خوبی را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: در بازدید از طرحهای توسعه ای مدیران طرحها نسبت به افزایش سرعت ساخت مجتمعهای در حال احداث ابراز امیدواری می کردند و شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه حمایت است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که صنعت پتروشیمی ایران باید هرچه زودتر از خام فروشی فاصله بگیردگفت: تکمیل زنجیره ارزش در فاز ٢ پارس جنوبی می تواند این منطقه را به یک قطب استراتژیک برای تولید بدل کند و با یک عزم ملی و قوانین حمایتی می توان به جذب سرمایه های جدید در این منطقه بیش از گذشته امیدوار بود.

حمایت مجلس از توسعه صنعت پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره بازدید نمایندگان مجلس از طرحهای توسعه ای پتروشیمی اظهار کرد: نمایندگان حمایت خود را از طرحهای توسعه ای ابراز کردند و همگی بر این اعتقاد بودند که توسعه پتروشیمی گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی است.

وی تصریح کرد: از نمایندگان خواستیم برای احیای صنعت پتروشیمی و فراهم کردن زمینه برای جهش دوباره این صنعت همکاری و تعامل داشته باشند و نمایندگان مجلس نیز آمادگی خود را برای هرگونه حمایت اعلام کردند.

شعری مقدم تصریح کرد: همدلی دولت و مجلس می تواند یک بار دیگر اقتدار را به صنعت پتروشیمی ایران بازگرداند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار