کد خبر : 43282

با سلام

پیرومطالب منتشره در خصوص ادعاهای مطرح شده توسط آقای علیرضا زاکانی تحت عنوان نامه به رئیس محترم قوه قضاییه در آن پایگاه خبری که حاوی تهمت ها و افترا و موجب تشویش اذهان عمومی گردیده مراتب ذیل راجهت تنویر افکار عمومی اعلام و لازم است وفق قانون مطبوعات ، و مقررات مربوطه در آن نشریه یا سایت(پایگاه خبری) با همان تیتر، قلم و ستون و صفحات درج گردد؛

1-ادعاهای مطرح‌شده توسط آقای علیرضا زاکانی اساساً کذب محض بوده و مایه تعجب است که ایشان چگونه و بر اساس چه مستنداتی هرگونه تهمت و افترایی که به ذهنشان رسیده، نه‌تنها به مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی نسبت داده بلکه مدیرانوقت وزارت اطلاعات وبرخی مسئولین دستگاه قضایی را نیز به مشارکت در فساد متهم کرده‌اند. شرکت بازرگانی پتروشیمی و تمامی افرادی که توسط دکتر زاکانی مورد هجمه و انواع تهمت‌ها قرارگرفته‌اند، در محاکم قضایی از ایشان خواهند خواست تا مستندات خود را برای اثبات ادعای عجیب و خلاف واقع ارائه دهند.

2-متأسفانه آقای زاکانی طی سال‌های اخیر بدفعات وقوع فساد در شرکت بازرگانی پتروشیمی را رسانه‌ای کرده اند اما یک‌بار هم سندی برای ادعاهای خود ارائه نداده‌؛ ایشان حتی یک‌بار هم به مدیران وقت و فعلی این شرکت مراجعه نکرده‌اند تا پاسخ سؤالات و ابهامات خود را دریافت نمایند بلکه همواره صلاح دیده اند به‌صورت یک‌طرفه به قاضی رفته و به شکلی ناپسند، هرگونه افترایی که مدنظرشان بود را به این شرکت و مدیران آن نسبت دهند.

3-ایشان در بخشی از نامه خود، اعلام نموده که برخی مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی در روند بازپرسی و تهیه کیفرخواست پرونده اخیر پتروشیمی، اعمال‌نفوذ کرده اند و برای ادعای خود مباحث غیر واقعی را مطرح کردند. این ادعا در حالی مطرح می‌شود که پرونده سیر مراحل قانونی خود را طی و هم اکنوندادگاه متهمان پتروشیمی در حال رسیدگی است و امید استالقای این‌گونه مطالب برای ایجاد انحراف در مسیر پرونده و منافع برخی نباشد.

4-ریشه یابی مباحث مطرح‌شده توسط آقای دکتر زاکانی، کار سختی نیست و کسانی که به موضوعات بخش پتروشیمی و تجارت محصولات تولیدی آگاه هستند به‌راحتی می‌توانند تشخیص دهند متن نامه آقای زاکانی از سوی چه افرادی و جریانی نشات می‌گیرد؛ شرکت بازرگانی پتروشیمی این حق را برای خود محفوظ می‌داند تا از این افراد که در محافل عمومی و خصوصی اتهامات دروغی را مطرح کرده‌اند، به دستگاه قضا شکایت برده و برای همیشه به تهمت‌هایی که در شبکه‌های مجازی و به خصوصمعاند و ضدانقلاب منتشرشده است پایان دهد.

5-آقای زاکانی در بخشی از نامه منتشره خود به موضوع بدهی شرکت بازرگانی پتروشیمی به شرکت هلدینگ خلیج‌فارس پرداخته و دراین‌باره مدعی شده فساد رخ داده است. در این خصوصباید گفت اولاً 45 درصد از سهام شرکت بازرگانی پتروشیمی متعلق به هلدینگ خلیج فارس می باشد و اعضای هیات مدیره و مجامع عمومی مشترک با هم دارند و کلیه تصمیمات در ارکان شرکت اتخاذ گردیده و می گردد ثانیاً اختلاف در مسائل مالی بعد از30  سال  فعالیت تجاری فیمابین، یک بحث تجاری میان دو بنگاه اقتصادی است که هم در مراکز داوری و محاکم قضاییمطرح و پیگیری شده و هم طرفین در بخش عمده ای از آن به مصالحه رسیده اند هرچند که کماکان طرفین ادعاهایی دراین‌باره دارند. این اختلافات صرفاً تجاری بوده و اساساً ارتباطی به فساد و ارتشا ندارد که آقای زاکانی قصد دارند از این مقوله مصداقی برای فساد ستیزی ارائه نمایند!

6-ایشان بی‌محابا به مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی حمله کرده و از تبانی مدیران این شرکت با آقای طبری گفته‌اند ولی به این پرسش پاسخ نداده‌اند اگر چنین تبانی وجود داشت چرا زودتر آن را علنی نکرده و مستندات آن را منتشر نکرده‌اند؟ در روزهایی که شبکه‌های ضدانقلاب با القای فساد سیستماتیک در جمهوری اسلامی ایران، به گستره شایعات و دروغ‌ها می‌افزایند بازی در پازل دشمن که قصد ناامید کردن جامعه را دارد، منطقی است؟ کدام مأمومی جلوتر از امام خود می‌ایستد؟ مگر مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تأکید نکرده‌اند که فساد سیستماتیک ابزار دشمن برای ناامید کردن است، پس چگونه است که آقای زاکانی صرفاً به ادعاهایی که از سوی جریانی خاص دنبال می‌شود، این‌گونه به کارآفرینان داخلی و جهادگران عرصه پتروشیمی می‌تازند؟

7-ایشان در بخشی از نامه خود، آقای جلیل سبحانی مدیرعامل شرکت اسپک را عامل تبانی می‌داند و از وی چهره‌ای ساخته‌اند که گویا ایشان سرنخ تمامی اتفاقات اخیر است در شرایطی که سعی دارند خدمات ایشان و عملکرد شرکت اسپک( زیر مجموعه شرکت بازرگانی پتروشیمی ) را نادیده بگیرند. امروزه به یاری خداوند و پیاده‌سازی طرح‌های استراتژیک در بخش پتروشیمی، کاتالیست های دهها پالایشگاه و پتروشیمی توسط شرکت اسپک تأمین می‌شود که تماماً در داخل تولید می‌گردد. معاون رئیس‌جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و واحدهای بازرسی وزارت نفت در گزارش‌های دقیق و پرشماری بر کیفیت و تولید داخلی بودن این کاتالیست ها صحه گذاشته که اسناد آن قابل ارائه است. این شرکت توانسته به انحصار دو شرکت آمریکایی و فرانسوی در تولید کاتالیست ها پایان داده و باصرفه جویی یک میلیارد دلاری در سال، کشور را از واردات «گران» کاتالیست ها رها سازد. محض اطلاع آقای زاکانی لازم به توجه است، کاتالیست یک محصول بسیار استراتژیک در صنعت پالایش و پتروشیمی است به‌طوری‌که اگر کاتالیست های شرکت اسپک وجود نداشت، امروز خبری از راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس نبود که هم‌اکنون روزانه 45 میلیون لیتر بنزین تولید می نماید.ضمن آنکه از این توانمندی در صنعت خودروسازی و فولاد کشور نیز بزودی بهره مند خواهیم شد.

8-بهتر بود آقای زاکانی مباحث مورداشاره خود را در جلسات با مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی مطرح مینمودند تا روش بکارگیری شده ایشان موجبات آثار زیانبار فعلی نمی گردید. با رد تمامی مطالب منتشره از جانب آقای علیرضا زاکانی که فاقد مستندات است شرکت بازرگانی پتروشیمی حق اقدام قضایی رابرای خود محفوظ می دارد.

در آخر با توجه به جایگاه ویژه شرکت بازرگانی پتروشیمی در محافل و بازارهای صادراتی بین المللی در رابطه با صادرات محصولات پتروشیمی و با عنایت به دشمنی های آشکار استکبار و شرایط فعلی کشور از یک سو و بحران سازی و تلاش برای به تعطیلی کشاندن صادرات غیر نفتی کشور و همچنین مطرح بودن برخی پرونده های مطالباتی در محاکم بین المللی و سوء استفاده دشمنان خارجی از رسانه ای شدن اخبار و طرح مواردی این چنین که قطعاً آب ریختن به آسیاب دشمنان قسم خورده نظام می باشد، و از کلیه دلسوزان و کسانی که قصد مبارزه با فساد را دارند اگر ان شاءا.. قصد خیر و نیت خالص داشته باشند امید است از مجاری قانونی و در چارچوب مصلحت کشور و نظام بدنبال پاسخ به سئوالات و ابهامات خود باشند.

لازم به ذکر است این شرکت برای کلیه موارد ادعایی پاسخ مناسب و مستندات کافی در اختیار دارد ، ولیکن بدلیل طولانی شدن این متن مصلحت می داند موارد در دادگاه صالحه و با ارائه اسناد مطرح گردد.                                                                                وا لعاقبه للمتقین

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار