کد خبر 7086

kamari

پتروتحلیل- مدیرعامل پتروشیمی ایلام با اعلام خبر بهره برداری واحد پلی اتیلن سنگین این مجتمع تا دو هفته آینده به خبرنگار پتروتحلیل گفت: با توجه به اینکه قول های مساعدی در تامین خوراک واحد پلی اتیلن سنگین پتروشیمی ایلام از باختر داده شده، واحد پلی اتیلن سنگین این مجتمع تا دو هفته آینده راه اندازی می شود.

کمری در ادامه به تامین منابع مالی برای بهره برداری از واحد الفین مجتمع ایلام اشاره کرد و تاکید کرد: اگر واحد الفین پتروشیمی ایلام تامین مالی شود، به زودی آماده بهره برداری خواهد بود، اما عدم تامین مالی این پروژه در دو سال گذشته سبب سوختن خوراک اتان و میعانات شده و همچنین مانع بهره وری بیشتر پتروشیمی ایلام شده است.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام در ادامه خاطر نشان کرد: پتروشیمی ایلام نیازمند تامین مالی ۲۰۰ تا ۲۲۰ میلیون یورویی است که در حال حاضر این مبلغ از سوی صندوق توسعه ملی تامین شده و مجوز آن نیز صادر شده است، اما هنوز این مبلغ از سوی بانک عامل یعنی بانک توسعه صنعت و معدن به پتروشیمی ایلام اختصاص پیدا نکرده است.

وی با اشاره به اینکه برای بهره وری بیشتر این مجتمع نیاز به راه اندازی واحد الفین وجود دارد، در پایان خاطر نشان کرد: راه اندازی این واحد می تواند ارزش افزوده ۱۰ برابری را برای مجتمع به ارمغان بیاورد. این در حالی است مجتمع پتروشیمی ایلام یکی از جدیدترین واحدهای پلی اتیلن را داراست و تحت لیسانس میتسوی ژاپن قرار دارد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار