کد خبر 14417

Kiani_930824_l

پتروتحلیل- تغییر قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در هفته جاری به واسطه اعتراض مجتمع های پتروشیمی انجام شد.

وحید کیانی، رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تنظیم بازار دفتر صنایع تکمیلی پتروشیمی با اعلام این مطلب به خبرنگار پتروتحلیل گفت: چهارشنبه هفته گذشته قیمت محصولات پتروشیمی برای اسفندماه از سوی دفتر صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد و برخی از کالاها با افت قیمت مواجه شده بودند.

وی با اشاره به اینکه افت قیمت ها به دلیل همسان سازی با بازار آزاد انجام شده بود، گفت: با توجه به اینکه برخی از مجتمع های پتروشیمی اقدام به فروش خارج از بورس با نرخ های پایین تر کرده بودند، شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصمیم گرفت تا برای یکسان سازی قیمت ها و جلوگیری از فروش خارج از بورس پتروشیمی، قیمت برخی از کالاهای پتروشیمی را کاهش دهد، اما این اقدام دفتر صنایع تکمیلی با اعتراض برخی از مجتمع های پتروشیمی روبه رو شد، به همین دلیل مجبور شدیم تا قیمت ها را به روال سابق بازگردانیم. از این رو دوشنبه هفته جاری دوباره قیمت ها به نرخ گذشته بازگشت.

رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تنظیم بازار دفتر صنایع تکمیلی پتروشیمی می گوید: در حال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواسته تا قیمت ها در بازه ای ۱۵ روزه استخراج و به بورس کالا اعلام شود، از این پس نیز قیمت پایه محصولات به صورت ۱۵ روزه به بورس اعلام خواهد شد.

البته برخی از مجتمع های پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار پتروتحلیل اعلام کردند که خریداران هفته گذشته محصولات پتروشیمی به دلیل نگرانی از ضررهای مالی، به قیمت های ارایه شده توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی معترض بودند و مجتمع های پتروشیمی اعتراضی به تغییر قیمت ها نداشتند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار