کد خبر 11869

shiraz.p
پتروتحلیل- تجهیزات راه اندازی طرح سوم اوره و آمونیاک تا اردیبهشت ماه در پتروشیمی شیراز نصب خواهد شد.
یک مقام آگاه در گفت و گو با پتروتحلیل در این باره می گوید: در حال حاضر راکتورهای خط تولید آمونیاک هنوز وارد ایران نشده، اما نماینده طراح واحد آمونیاک تا ماه اردیبهشت ماه این راکتورها را نصب خواهد کرد.
وی در ادامه می گوید: با نصب راکتورها تولید آمونیاک در طرح سوم اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز به ۲ هزار و ۵۰ تن آمونیاک در روز خواهد رسید. این در حالی است که دو خط قدیمی پتروشیمی شیراز هر کدام ۱۱۰ و ۱۲۰۰ تن آمونیاک در روز تولید می کنند.
وی همچنین به راه اندازی خط اوره در سال ۹۳ اشاره می کند و می گوید: در حال حاضر دو منطقه تولید اوره در پتروشیمی شیراز وجود دارد که هر کدام ۳ هزار و ۲۵۰ و ۱۸۰۰ تن اوره به طور روزانه تولید می کنند. در همین حال در پتروشیمی شیراز روزانه ۹۰ تن جوش شیرین تولید می شود که البته کمبود گاز در ماههای اخیر سبب توقف تولید جوش شیرین در این مجتمع شد و پیامد آن افزایش قیمت جوش شیرین چینی در بازار داخل و تا مرز ۱۵۰۰ تومان بود.
این مقام آگاه همچنین به تولید روزانه۳۰۰ تن متانول با خلوص بالا در پتروشیمی شیراز اشاره کرده ومی گوید: پتروشیمی شیراز در نظر داشت که طرح چهارم اوره و آمونیاک را نیز راه اندازی کند، اما با توجه به مخالفت صورت گرفته و همچنین به دلایلی دیگر این طرح اجرا نشد.
وی به سود ۴۰۰ میلیاردی پتروشیمی شیراز در سال گذشته اشاره می کند و معتقد است که افزایش قیمت خوراک گاز می تواند بخشی از سود شرکت را کاهش دهد. اما با راه اندازی طرح توسعه این افت می تواند تغییر کند.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار