کد خبر : 40445

با رشد 223 واحدی؛

تا زمان تهیه این گزارش، خرید نزدیک به 3 میلیون و 400 هزار سهم این هلدینگ پتروشیمی در حالی در دامنه نوسان مجاز قیمت سهام رقم خورد که این سهم به تنهایی 223 واحد از کاهش نماگر بورس را جبران کرد

پتروتحلیل- معاملات امروز بازار سهام در حالی با حاکمیت روند منفی در کلیت گروه ها آغاز شد که حرکت حقوقی های هلدینگ خلیج فارس برای خرید 99 درصد از سهام عرضه شده توسط سهامداران مانع از کاهش شاخص کل شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، این اقدام در حالی از سوی حقوقی های «فارس» انجام شد که کلیه شاخص های هم وزن و قیمت هم وزن و همچنین شاخص سهام شناور روندی منفی را دنبال می کنند.

بدین ترتیب، تا زمان تهیه این گزارش، خرید نزدیک به 3 میلیون و 400 هزار سهم این هلدینگ پتروشیمی در حالی در دامنه نوسان مجاز قیمت سهام رقم خورد که این سهم به تنهایی 223 واحد از کاهش نماگر بورس را جبران کرد.

در مقابل، سهم هایی همچون «خساپا»، «های وب» و «شبندر» بیشترین تأثیر منفی را در نزول نماگر بازار بورس اعمال کردند.

در نتیجه این حرکت که سهامداران و سرمایه گذاران از آن به عنوان شاخص سازی مدیریت شده مدیران بازار سرمایه یاد می کنند، شاخص کل بورس برآیندی مثبت داشته و با رشد 53 واحدی به رقم 85 هزار و 122 واحد رسیده است.

شاخص فرابورس اما روندی طبیعی را در اختیار داشته و همسو با حرکت کلی قیمت سهام شرکت ها در گروه های مختلف حدود 11 واحد کاهش یافته است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار