کد خبر : 3692

پتروتحلیل - همایون دارابی: بورس اوراق بهادار روز سه شنبه شاهد رشد بیشتر نمادهای پتروشیمی بود هر چند جو مثبت بازار نقش موثری در افزایش بهای سهام شیمیایی ها داشت، اما گزارش های سه ماهه اول برخی از شرکت های این گروه نیز منتشر شد که تاثیر مهمی در بازار داشت.

در گروه پتروشیمی ها خارک سه ماهه خود را منتشر کرد که در سایه خبرهای جسته گریخته در مورد وضعیت عملیاتی شرکت که البته تکذیب مدیران شرکت را به همراه داشته است توانست به ازای هر سهم یک هزار و ۵۸۰ ریال سود در سه ماهه اول امسال کنار بگذارد که ۴۲درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. در گروه پتروشیمی ها مارون و زاگرس نیز شرایط مناسبی را تجربه کردند.

در همین حال پتروشیمی در انتظار عرضه در بورس یعنی پتروشیمی جم با به تعویق انداختن مجمع خود مواجه شد، پیش از این قرار بود ۳۱تیر ماه مجمع جم برگزار شود و پس از تعیین تکلیف سود هزار میلیارد تومانی این واحد(معادل ۲هزار و۱۹۷ریال به ازای هر سهم) شرکت راهی تابلو بورس شود که به نظر می رسد این امر به اواخر مرداد ماه موکول شود. در گروه پالایشگاه ها پالایشگاه در انتظار عرضه کرمانشاه گزارش سال ۹۱ خود را که حکایت از تحقق یک هزار و ۲۰۶ریال سود به ازای هر سهم بود منتشر کرد. در گروه نفتی ها نفت بهران در حالی گزارش سه ماهه خود را منتشر کرد که ۲۰۵ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار