کد خبر : 13449

a199a_12316
پتروتحلیل- بلوک ۱۹درصدی شرکت گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان (پترول ) توسط هلدینگ خلیج فارس خریداری شد تا انتقال ۵۱درصد سهام پترول به هلدینگ خلیج فارس شروع شود.
این انتقال در راستای تسویه ۵۰۰میلیون یورو طلب هلدینگ خلیج فارس از بازرگانی پتروشیمی صورت می گیرد. در همین حال در پترول با امضا قرارداد تامین خوراک پتروشیمی ایلام انتظار میرود تولید فاز اول پتروشیمی ایلام به مرز ۸۸درصد ظرفیت ۳۰۰هزار تنی این شرکت برای تولید پلی اتیلن سنگین برسد.
در همین حال گفته می شود ال سی واحد الفین پتروشیمی ایلام به ارزش ۲۲۰میلیون یورو نیز گشایش یافته است.در همین حال ال سی اوره و آمونیاک لردگان نیز به ارزش ۴۲۵میلیون دلار گشایش یافته است.با توجه به این شرایط هلدینگ خلیج فارس در ۴سال آینده موقعیت فوق العاده ای در اجرای طرحهای توسعه ای خواهد داشت به ویژه آنکه در کنار طرحهای زیر مجموعه پترول ۴شرکت ونیران هنگام هرمز و ان جی ال ۳۲۰۰نیز در مجموعه هلدینگ خلیج فارس تعریف شده است.
در بازار امروز در گروه پالایشی مصاحبه معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش و پالایش دارای اهمیت بود. شاهرخ خسروانی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت:بحث تفاوت کیفیت که روی قیمت فرآورده باید اثرگذار باشد به صورت نظام‌مند عملیاتی نشده بود، البتهنمی‌خواهم بگویم اصلا تفاوت نداشت اما به صورت کلی عملیاتی نشده بود.
وی افزود: بر اساس برنامه آقای زنگنه در بدو ورود بحث اثر دادن کیفیت فرآورده در قیمت پرداختی برای فرآورده به پالایشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت و فرمول مربوط به فرآورده‌ها نهایی شده و از سوی وزیر اعلام می‌شود.
معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اضافه کرد: این فرمول هم برای انواع نفت خام تحویلی به پالایشگاه‌ها و هم انواع فرآورده‌های تولید شده در پالایشگاه‌ها توسط کارگروهی که به دستور آقای وزیر در پالایش و پخش و امور بین‌الملل تشکیل شده بود تدوین شده و به آقای وزیر ارائه شده است.
وی تصریح کرد: این یک برنامه زمان‌بندی شده است و تکلیف کرده‌ایم که همه شرکت‌های پالایشی در یک بازه زمانی مشخص باید فرآیند‌ها و طرح‌های توسعه‌ای را اجرا کنند تا حداقل به استاندارد یورو ۴ برسند.
معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: این ابلاغیه از اول سال جاری اعمال خواهد شد و شرکت‌های تولید کننده فرآورده بی‌کیفیت دیگراز نفع و مزیت اضافه‌ای که تاکنون از آن بهره می‌بردند بهره‌مند نخواهند شد.
*جزئیات فرمول جدید قیمت‌گذاری بنزین، گازوئیل و نفت خام
وی در توضیح فرمول قیمت‌گذاری فراورده‌های نفتی گفت: برای هر فرآورده فاکتور‌های اثر‌گذار روی کیفیت در نظر گرفته شده است و برای آن یک ضریب قیمتی تعیین کرده‌ایم.
این مقام مسئول اضافه کرد: برای مثال برای بنزین ۳ فاکتور اساسی اثر‌گذار بر کیفیت را شامل درجه آرام‌سوزی، مقدار بنزن و مقدار گوگرد یک خط مبنا یعنی استاندارد یورو ۴ را تعریف کرده‌ایم که بر این اساس باید گوگرد زیر ۵۰ PPM، بنزن زیر ۱ درصد و اکتان ۹۲ باشد.
وی با بیان اینکه دو فرآورده اصلی که مصرف بالایی در کشور دارند یعنی بنزین و گازوئیل در پالایشگاه‌های مختلف با کیفیت متفاوتی تولید می‌شوند، گفت: در دو پالایشگاه امام خمینی شازند و پالایشگاه تهران فرآورده‌ها بین یورو ۴ و یورو ۵ یعنی بهتر از یورو ۴ و ضعیف‌تر از یورو ۵ تولید می‌َشوند.
معاون مدیرعامل پالایش و پخش با تاکید بر اینکه در مورد گازوئیل ملاک اصلی میزان گوگرد بوده است،افزود: ما فرآورده‌ این دو پالایشگاه را مبنای اصلی قیمت فرآورده گذاشتیم که بر مبنای افزایش گوگرد گازوئیل طبق فرمول به صورت پلکانی هر مقدار به میزان گوگرد اضافه شود از قیمت و بهای پرداختی به پالایشگاه‌ها کاسته می‌شود.
وی با بیان اینکه خوراکنفت خامتحویلی به پالایشگاه‌ها هم دسته‌بندی شده است، گفت: نفت خام به دو دسته اصلی سبک و سنگین و دو زیردسته تقسیم شده است و به طور کلی فرمول آن تعیین شده است که به همراه میعانات گازی ۵ دسته کلی قیمتی را تشکیل می‌دهند.
وی تاکید کرد: به پالایشگاه‌ها اعلام کرده‌ایم که حساب و کتاب مالی را از اول ۹۳ بر همین اساس انجام دهند. وی با بیان اینکه اواسط سال ۹۴ فاز اول ستاره خلیج فارس و سپس فاز ۲ و ۳ آن وارد سرویس می‌شود، گفت: همه محصولات ستاره خلیج فارس به جای صادرات وارد بازار داخلی می‌شود.
وی تاکید کرد: مجتمع تولید بنزین ستاره خلیج‌فارس قطعا زودتر از ۳ سال آینده تکمیل خواهد شد و با ورود آن به بازار داخل کشور عملا برای بنزین بی‌کیفیت پالایشگاه‌ها بازاری وجود نخواهد داشت.
خسروانی افزود: تولیدات پالایشگاه شازند کاملا یورو ۴ شده است و در پالایشگاه تهران با اجرای واحد ایزومریزاسیون کیفی‌ُسازی مطلوبی انجام شده است و تنها درباره درجه اکتان مشکلاتی دارند که آن را هم با اکتان‌افزاها می‌توانند برطرف کنند.
وی ادامه داد: در پالایشگاه اصفهان نیزدر یک مرحله در مهرماه گذشته واحد CCR وارد مدار تولید شده و بنزین آن از نظر اکتان مشکلی ندارد و تنها درصد اروماتیک و بنزن آن تا حدودی بالا است.
این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر بنزن این پالایشگاه حدود ۲ درصد و آروماتیک آن حدو ۴۰ درصد است، افزود: واحد ایزو مریزاسیون این پالایشگاه از نظر مکانیکی کامل شده،تنها فرآیند ساخت کاتالیست آن در حال اجرا است و تا مهرماه این واحد نیز عملیاتی می‌شود و بنزین پالایشگاه اصفهان با استاندارد یورو ۴ تولید خواهد شد.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار