کد خبر 7923

گر چه امروز تعداد گریدهای نساجی پلی پروپیلن که با سقف قیمت خریداری شدند، نسبت به هفته گذشته کمتر بودند و حتی دو گرید نیز وارد زمان مچینگ شد، اما همچنان اختلاف قیمت این کالاها در بازار و بورس چشمگیر است و خریداران زیادی را جذب می کند. میانگین خرید این گریدها در بورس ۴ هزار تا ۴ هزار و ۱۰۰ تومان برای خریداران رقم می خورد، حال آنکه در بازار داخل قیمت ها حدودا ۴ هزار و ۶۰۰ تا ۴ هزار و ۶۵۰ تومان است. به گفته معامله گران اختلاف قیمت این کالاها همچنان در بورس و بازار پس از کاهش عرضه ها در رینگ پتروشیمی و از اوایل مهرماه چشمگیر است.

زمانیان، عضو هیات مدیره انجمن نساجی ایران در گفت و گو با پتروتحلیل می گوید: تا پیش از مهرماه اختلاف قیمت پلی پروپیلن های نساجی ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان در بورس و بازار نقدی بود، اما در حال حاضر کاهش عرضه ها در بورس کالا این رقم را افزایش داده است. گر چه امروز عرضه های این گریدها بیشتر از هفته های گذشته بود، اما به گمان بسیاری از آگاهان بازار این عرضه ها به دلیل پایان ماه و کاهش سهمیه پروانه های بهره برداری انجام شده بود؛ چرا که بیشتر مصرف کنندگان با توجه به اتمام سهمیه هایشان قادر به خرید از بورس کالا نبودند.

این در حالی است که با رسیدن به پایان ماه بیشتر سهمیه ها رو به اتمام می رود و از سوی دیگر با توجه به تسویه حساب ها در بورس، بیشتر معامله گران به دنبال نقدینگی هستند و از این رو حجم خریدها هم کاهش می یابد. در همین حال امروز پلی پروپیلن نساجی HP510L جم، پلی پروپیلن نساجی HP552R شازند و پلی پروپیلن نساجی ZH510L نویدزرشیمی با سقف قیمت یعنی ۳ هزار و ۹۵۱ تومان توسط معامله گران خریداری شدند. پلی پروپیلن نساجی HP552R جم، پلی پروپیلن نساجی ZH552R نویدزرشیمی و پلی پروپیلن نساجی RG1101S رجال وارد زمان مچینگ شدند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار