کد خبر 672

تغییر قیمت های پایه برخی از محصولات شیمیایی در بورس کالا، نگاه معامله گران را به بازار تغییر داد.

به گفته معامله گران جایگزینی ارز مرجع با مبادله ای پس از نوروز دلیل تغییر قیمت های پایه محصولات شیمیایی بوده است. گفته می شود برخی از محصولات پیش از نوروز با نرخ ارز مبادله ای جایگزین نشده بودند.

به گزارش پترو تحلیل، هنوز نرخ جدید برخی از کالاها مانند اسیدنیتریک پتروشیمی شیراز، برش سنگین نفتالین دار بندرامام و آب ژاول در بورس کالا اعلام نشده است. اما با جایگزینی ارز مرجع با مبادله ای قیمت اسیدنیتریک از ۲۸۵ به ۶۷۵ تومان در هر کیلو خواهد رسید. همچنین قیمت برش سنگین نفتالین دار از ۷۵۰ به ۱۲۴۰ تومان و آب ژاول هم از ۱۷۳ به ۲۴۰ تومان در هر کیلو می رسد.

این در حالی است که اسیداسیتک فن آوران هم که در آخرین روز مبادلاتی هفته جاری با قیمت پایه ۸۵۰ تومان بر تابلوی بورس آمد، قیمت آن با جایگزینی ارز مبادله ای ۱۰۰۰ تومان می شود، اما معامله گران می گویند: مدیران این پتروشیمی اعلام کرده اند که پلکانی افزایش نرخ خواهند داد.

در همین حال در این روز اپوکسی رزین جامد محلول در زایلین هم ۲۸۶ تومان گران تر از سال گذشته در بورس عرضه شد. همچنین متانول شیراز هم ۷۰ تومان گران تر از سال گذشته بر تابلوی بورس آمد، تا خریداران را شوکه کند. این کالا که قبل از عید با نرخ ۶۸۶ تومان عرضه می شد، پس از نوروز با قیمت ۷۵۶ تومان بر تابلوی بورس آمد.

به گفته معامله گران این افزایش قیمت بازار را در شوک فرو برد و به همین دلیل نرخی از سوی تاجران در این روز و در بازار داخل برای این کالا پیشنهاد نشد، با این حال معامله گران می گویند: احتمال دارد نرخ این کالا به ۸۷۰ تا ۸۸۰ تومان در هر کیلو و در بازار داخل برسد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار