کد خبر 4933

رینگ محصولات شیمیایی امروز در غیاب متانول به کار خود پایان داد. به گزارش پتروتحلیل، متانول زاگرس پیش تر به بورس انرژی انتقال یافته بود و از این پس هم قرار است متانول شیراز و فن آوران پس از پذیرش در بورس انرژی، در این بورس معامله شوند. البته برخی از کارشناسان بازار احتمال می دهند عدم عرضه متانول تا زمان پذیرش این کالا بتواند اندکی نرخ متانول را در بازار داخل افزایش دهد.

در همین حال گفته می شود محدودیت های موجود در بورس کالا مانند ثبت نام در سایت بهین یاب هم در بورس انرژی رعایت خواهد شد، اما برخی از معامله گران می گویند: تا زمان مکانیزه شدن سایت و برقراری ارتباط با سایت بهین یاب، احتمال دارد برخی از خریداران بدون پروانه بهره برداری اقدام به خرید متانول از بورس انرژی کنند. البته پیش تر بورس انرژی اعلام کرده بود که مسولیت خرید به عهده خریداران است. برخی از معامله گران احتمال می دهند بورس انرژی در این مدت پروانه های بهره برداری را به صورت دستی بررسی کرده و سپس اجازه خرید به مشتریان بدهد.

با این حال امروز عدم عرضه متانول در بورس کالا نتوانست نرخ این کالا را در بازار داخل تغییر دهد، معامله گران می گویند: باید دید که فردا بازار با چه روندی متاثر از این خبر روبه رو خواهد شد. در این روز متانول پتروشیمی فن آوران با نرخ ۹۷۰ تومان و متانول پتروشیمی شیراز هم با نرخ ۱۰۰۰ تومان در بازار داخل توسط معامله گران پیشنهاد شد. برخی از معامله گران معتقدند؛ بازار کشش افزایش قیمت متانول را در این مقطع از زمان ندارد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار