کد خبر : 42007

پتروتحلیل-مرحله اول گشایش اسناد اعتباری شرکت صنایع پتروشیمی زنجان، به میزان 157 میلیون یورو بود که 32 میلیون یورو توسط سهام‌داران و 125 میلیون یورو توسط بانک ملی پرداخت شد و به زودی چراغ پتروشیمی برای تولید و کار در زنجان، روشن خواهد شد.

مقدمات عملیات اجرایی شرکت صنایع پتروشیمی زنجان از 12 سال گذشته فراهم شده است و عدم موفقیت اجرای این پروژه علاوه بر تاثیرات اقتصادی، یک پدیده و معضل اجتماعی را ایجاد می نمود.

پس از 2 ماه مطالعه بر روی پروژه پتروشیمی، به دلیل اشتغالزایی بالای آن در استان، افزایش سرمایه ملی، توسعه و رونق اقتصاد و افزایش تولید استان، مسائل مربوط به این شرکت، مورد پیگیری جدی قرار گرفت.

به سرعت هماهنگی لازم جهت برگزاری جلسات انجام شد و پیگیری‌های فراوان و ملاقات‌های ویژه‌ای مختص تصویب منابع مالی پتروشیمی زنجان با اعضای هیات دولت صورت گرفت که سرانجام با مصوبه دولت و موافقت صندوق توسعه ملی و هیئت‌مدیره بانک ملی ایران، مجوز شروع به کار شرکت اخذ شد.

در بحث گشایش اسناد اعتباری پس از اخذ مصوبه دولت، صندوق توسعه ملی و هیئت‌مدیره بانک ملی ایران با خروج دولت بدعهد آمریکا از برجام مواجه شد و این موضوع، پیامدهایی داشت که در امور مربوط به گشایش اسنادی اعتباری و خرید، موانعی ایجاد می شد اما خوشبختانه با اقدام هوشمندانه‌ای که توسط هیات‌مدیره شرکت انجام و قبل از شروع تحریم‌ها طی قراردادی با شرکت زیمنس آلمان، توربین‌ها خریداری شده بود و اکنون نیز توربین‌ها در حال ورود به کشور هستند.

تمام محاسبات ارزی و ریالی پتروشیمی زنجان در بانک ملی پیش بینی و با تلاش‌های صورت‌گرفته به استان انتقال داده شد.

30 درصد سهام‌داران، خُرد و 70 درصد بصورت عمده هستند.

سهام‌داران عمده، سرمایه خود را برای تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری در داخل کشور، هدایت می‌کنند که اتفاق بسیار خوشایندی است.

پروژه پتروشیمی زنجان به عنوان بزرگ‌ترین پروژه صنعتی و اشتغالزای استان تا پایان دولت دوازدهم، راه‌اندازی شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار