کد خبر : 16736

پتروتحلیل- مصر یک مناقصه ۵ ساله برای اجاره دومین پایانه شناور دریافت ال ان جی برگزار کرده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، رئیس هیئت مدیره شرکت دولتی گاز مصر روز دوشنبه (١۴ اردیبهشت ماه) گفت: قاهره که به دنبال مقابله با بحران انرژی است، یک مناقصه ۵ ساله برای اجاره دومین پایانه شناور واردات ال ان جی برگزار کرده است.

مصر زمانی یک صادرکننده انرژی بود، اما افت تولید نفت و گاز و افزایش مصرف آن، دولت این کشور را مجبور کرد که عرضه انرژی را به سوی بازار داخلی تغییر مسیر دهد موضوعی که آن را به یک واردکننده عمده انرژی بدل کرد.

«خالد عبدالبدیعی» در یک مصاحبه تلفنی گفت: ما مناقصه ای برای اجاره دومین پایانه شناور دریافت ال ان جی به مدت ۵ سال را روز یکشنبه (١٣ اردیبهشت ماه) آغاز و پیشنهاد مشارکت در این مناقصه را برای ٨ شرکت بین المللی ارسال کرده ایم و انتظار می رود که پاسخ ها در این باره را ظرف یک هفته دریافت کنیم.

این پایانه شناور واردات ال ان جی و تبدیل دوباره آن به گاز، دومین پایانه ای خواهد بود که مصر اجاره می کند؛ نخستین پایانه شناور ال ان جی هوگ ال ان جی ماه گذشته میلادی وارد مصر شد.

مصر در ماههای گذشته تعدادی قرارداد عرضه ال ان جی امضا کرد که امضای یک توافقنامه با شرکت روسی گازپروم برای واردات ٣۵ محموله ال ان جی از جمله این قراردادها بود.

مصر همچنین در ماه ژانویه گذشته توافق کرد که ٣٣ محموله ال ان جی از شرکت ترافیگورا، ٩ محموله ال ان جی از شرکت ویتول، ٧ محموله از شرکت نوبل و ۶ محموله ال ان جی از شرکت سوناتراک الجزایر بخرد؛ این محموله ها امسال و سال آینده تحویل مصر داده می شوند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار