کد خبر : 16519

پتروتحلیل- رئیس کمیته نفت، گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صنعت پتروشیمی امروزه وضع مطلوبی ندارد تاکید کرد: همکاری و سهیم بودن دولت و بخش خصوصی در سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی قطعا مناسب است و در واقع واگذاری کامل پتروشیمی به بخش خصوصی مناسب نیست.

به گزارش«پتروتحلیل»، «نادر فریدونی» با تاکید بر اینکه توجه به صنعت پتروشیمی و ترویج آن می‌تواند عامل بسیار موثری در رشد اقتصادی کشور و کمک به افزایش درآمدها در این زمینه باشد، گفت: توجه به صنعت پتروشیمی در صنایع پایین دستی پتروشیمی‌ها می‌تواند کمک موثری در حوزه رشد اقتصادی کشور و نهایتا کمک به اشتغال کشور و جوانان باشد.

رئیس کمیته نفت، گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی مجلس با اعتقاد به اینکه واگذاری تمام و کمال پتروشیمی به بخش خصوصی را مناسب نمی داند گفت: معتقدم دولت هم باید در این موضوع سهیم باشد؛ یعنی سهم مشخصی را دولت و سهمی را هم بخش خصوصی بپردازد تا بتوانیم شاهد رونق بخشی در این صنعت باشیم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: زمانی که تماما پتروشیمی و صنایع این حوزه به بخش خصوصی واگذار می‌شود و با توجه به اینکه خوراک پتروشیمی ها را وزارت نفت هم تامین می‌کند از یک طرف هم نابسامانی به وجود می آورد و از طرف دیگر سرمایه گذاران با مشکل مواجه می‌شوند.

نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی سرمایه‌گذار بداند که دولت هم پای کار است اعتماد و اطمینان کامل‌تری پیدا می‌کند و با پشتوانه دولتی که هم وجود دارد بهتر می‌تواند سرمایه‌گذاری کند زیرا پشتوانه دولتی ضمانت اجرایی، قانونی، حقوقی و فنی بیشتری دارد و سریعتر به نتیجه می‌رسد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار