کد خبر : 16420

پتروتحلیل- نماینده مردم شازند در مجلس، با اشاره به مشکلات زیست محیطی این شهر گفت: سه صنعت غول پیکر حساس در شهرستان شازند، برای کشور افتخار است؛ اما برای مردم شهرستان، کارگران و حیات نباتات یک تهدید بزرگ است.

به گزارش «پتروتحلیل»، «قاسم عزیزی» در جلسه علنی امروز مجلس و در اخطار قانون اساسی، با استناد به اصل ۵۰ قانون اساسی گفت: در حالی که بر اساس قانون، حفظ محیط زیست یک اصل است تا نسل امروز و نسل‌های آینده بتوانند در آن ادامه حیات دهند، اما در شهرستان شازند حیات انسان‌ها و نباتات به خطر افتاده است.

وی افزود: سه صنعت غول پیکر حساس در شهرستان شازند یعنی تولید بنزین یورو ۴، مجتمع پتروشیمی شازند و نیروگاه ۱۳۵۰ مگاواتی و سایر صنایع وابسته به نفت که برای کشور افتخار هستند، برای مردم شهرستان، کارگران و حیات نباتات یک تهدید بزرگ است؛ به طوری که سالانه یک یا چند حادثه تاسف‌بار در این رابطه رخ می‌دهد و جان کارگران به خطر می‌افتد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه همکاری، همدلی و توجه مسئولان فقط به ایام حادثه ختم می‌شود، گفت: متاسفانه مسئولان اقدامی برای ایجاد پایگاه امداد و نجات و جلوگیری از وارد شدن خسارات جانی نمی‌کنند، به طوری که در سال ۸۷ حدود ۴۰ نفر از جوانان منطقه جان باختند و با وجود این اتفاقات، هیچ‌کس در حفظ محیط زیست و رفع این معضلات کوشا نیست.

Bottom of Form

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار