کد خبر 16308

پتروتحلیل- دبیر موسسه زیست محیطی ۱۳ فروردین، گفت: مسئولان باید پیامدهای زیست محیطی توسعه پالایشگاه شیراز را در نظر بگیرند.

به گزارش «پتروتحلیل»، «علی اکبر کاظمینی» با بیان اینکه دشت زرقان در میان کوه های بلندی محصور شده که حرکت باد را بسیار کم می کند، گفت: جابه جایی هوا در این دشت محدود است، بدین خاطرمردم زرقان از سالیان گذشته به شدت از آلودگی شهرک صنعتی و کارخانه های زیاد و آلودگی پالایشگاه کنونی شیراز در رنج و عذاب بسر می برند.

وی میزان سرطان ها در این شهر را روبه افزایش دانست و با بیان اینکه از چند سال گذشته تعدادی با محوریت فردی به دنبال احداث پالایشگاه دوم در کنار پالایشگاه کنونی هستند، افزود: مشخص نیست چرا بر احداث پالایشگاه دوم در کنار شهر زرقان اصرار دارند درحالی که براساس تحقیقات سال های گذشته دانشگاه شیراز میزان آلودگی در این نقطه از فارس بسیار بالاست و ۲۱ درصد از صنایع استان در اطراف شهرستان زرقان را آلوده ترین منطقه فارس کرده است.

دبیر موسسه ۱۳ فروردین تصریح کرد: قطعا مطالبه مردم فارس و زرقان از ریاست جمهور و هیئت دولت کاهش آلودگی شهر زرقان و تنفسی سالم برای مردم این منطقه محروم از هوای پاک و نه ایجاد پالایشگاه دوم در کنار این شهر آلوده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار