کد خبر 6498

World In Spotlight

پتروتحلیل- رینگ پتروشیمی گر چه امروز شاهد خریداران زیادی بود، اما همان خریداران در بازار داخل تلاش کردند تا محصولات خود را با قیمت هایی پایین تر از روزهای گذشته به فروش برسانند، با این حال سایه سخنرانی روحانی در نیویورک در این روزها سبب شده تا قیمت روندی نزولی به خود بگیرد.

گر چه در این روز اکثر محصولات پلیمری در بورس کالا خریدار داشتند، اما بازار داخل با ضعف مبادلات همراه بود و بیشتر نگاهها به سمت سخنرانی روحانی و برخورد او با اوباما دوخته شده است، از این رو بیشتر معامله گران گر چه از پیش بینی آینده خودداری می کنند، اما با توجه به افت قیمت دلار در روزهای اخیر، انتظار دارند نرخ ها با برخورد مسالمت آمیز روحانی و اوباما شکسته شود. البته امروز رییس بانک مرکزی اعلام کرد که دلار در مرز ۲ هزار و ۹۰۰ تومان باقی می ماند و کاهش بیشتر قیمت منطقی به نظر نمی رسد. با این حال بیشتر معامله گران به اتفاقات سیاسی پیش رو خوشبین هستند و از این رو در روزهای اخیر حاضر بودند محصولات پلیمری را با قیمت هایی پایین از نرخ های اعلامی بازار خریداری کنند.

در همین حال امروز پی وی سی ۵۷ آبادان، پلی اتیلن سنگین EX3 امیرکبیر، پلی اتیلن سنگین تزریقی ۵۲۵۱۸ جم و پلی اتیلن ترفتالات گرید BG ها، پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ آف گرید، پلی پروپیلن شیمیایی EP440G، پلی پروپیلن نساجی HP550J و پلی پروپیلن نساجی HP552R جم و SBR1502 مورد توجه خریداران قرار داشته و با سقف قیمت خریداری شدند، مابقی کالاها هم با نرخ پایه معامله و بخشی از آنها نیز وارد زمان مچینگ شد. البته گریدهای پلی پروپیلن با توجه به عرضه های اندک در بورس کالا همواره با سقف قیمت خریداری می شوند، از سوی دیگر بیشتر محصولاتی که در بورس با سقف قیمت توسط معامله گران خریداری می شوند، با اختلاف قیمت در بازار نقدی و بورس روبه رو هستند و از این رو مورد توجه قرار می گیرند. البته در بازار داخل امروز PET ها به مرز ۵ هزارتومان در هر کیلو رسید که به گفته بسیاری از معامله گران این تنها قیمت اعلام شده از سوی تاجران است و خریداری حاضر نیست با این قیمت اقدام به خرید کند.

از سوی دیگر پلی استایرن انبساطی ۳۰۰ هم امروز با روند رو به رشد قیمت روبه رو شده و به مرز ۸ هزار و ۹۳۰ تومان رسید، یعنی ۲۳۰ تومان گران تر از روز گذشته. البته برای این کالا هم با وجود افزایش نرخ خریداری نبود. با این حال بیشتر معامله گران در انتظار سخنرانی روحانی و اوباما، از همه مهمتر برخورد این دو رییس جمهور با یکدیگر هستند، به گفته معامله گران دست دادن این دو رییس جمهور می تواند روند نویی به بازار تکلیف کند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار