کد خبر 8317

پتروتحلیل- تهمینه رحمانی: مذاکرات ماه اکتبر بر روی قیمت وینیل کلراید مونومر در چین به دلیل اینکه خریداران و فروشندگان به نهایی کردن معاملات بی میل هستند همچنان ادامه دارد. به گفته ی یک معامله گر در منطقه فروشندگان به دنبال بالابردن قیمت ها به بالاتر از میزان قراردادهای ماه سپتامبر هستند در حالی که خریداران تقاضای تمدید قرار داد و یا کاهش قیمت ها به میزان ۲۰ تن/دلار را دارند.

به دلیل ادامه داشتن روند افزایش قیمت اتیلن در آسیا، فروشندگان برای عقب نشینی کردن از قیمت های پیشنهادی اولیه وینیل کلراید مونومر عجله نمی کنند. همانطور که در نمودار زیر قابل مشاهده است قیمت اتیلن از اوایل ماه سپتامبر به میزان زیادی افزایش پیدا کرده است. اکنون منابع موجود با برگشت معامله گران چینی از تعطیلات یک هفتگی به رونق بازار کمک می کنند. به دلیل افزایش در هزینه های اتیلن و منابع بخصوص در آسیای جنوب شرقی فروشندگان وینیل کلراید مونومر نسبت به تخفیف دادن بی میل هستند.

bb

ازطرف دیگر خریداران وینیل کلراید مونومر تمایل به پذیرفتن قیمت هایی بیشتر از ماه اکتبر را ندارند. برخی از معامله گران معتقدند که بعضی از خریداران ممکن است از معاملات ماه اکتبر پلی وینیل کلراید به دلیل اینکه انتظار می رود سطح قیمت ها در ماه نوامبر کاهش پیدا کند، صرف نظر کنند.

انتظار خریداران برای کاهش قیمت وینیل کلراید مونومر در ماه نوامبر به دلیل کاهش قیمت ها در بازار پلی وینیل کلراید است. معامله گران معتقد هستند که قیمت واردات پلی وینیل کلراید در ماه اکتبر به حداکثر خود رسیده و در آینده کاهش خواهد یافت. یک معامله گر گفت:" تقاضا چندان مناسب نیست و فروشندگان کم کم فشار فروش را احساس می کنند. انتظار داریم قیمت های پلی وینیل کلراید در ماه نوامبر به ۲۰-۳۰ تن/دلار کاهش پیدا کند."

به نظر می رسد بازار وینیل کلراید مونومر در آسیا بین افزایش قیمت اتیلن و کاهش پلی وینیل کلراید در نوسان است. بعضی از معامله گران معتقدند که اگر قیمت پلی وینیل کلراید کاهش پیدا کند قیمت وینیل کلراید مونومر ثابت نخواهد ماند، در حالی که دیگران به این نکته اشاره می کنند که هر کاهشی در قیمت وینیل کلراید مونومر تحت تاثیر افزایش هزینه های اتیلن قرار می گیرد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار