کد خبر 8315

پتروتحلیل- تهمینه رحمانی: بازار استایرن در آسیا این هفته را با کاهش قیمت آغاز کرد. این در حالی است که در اواخر هفته ی گذشته با آغاز به کار بازار چین پس از تعطیلات روز ملی چین قیمت ها کمی افزایش پیدا کرده بود.

قیمت استایرن در روز دوشنبه به دلیل کاهش قیمت بنزن و سهولت حمل و نقل محموله ها از آمریکا و اروپا به آسیا کمی کاهش پیدا کرد. تعطیلات محلی مختلفی در طول دوشنبه و سه شنبه در آسیا وجود داشت اما در روز چهارشنبه قیمت استایرن به میزان ۵۰ تن/دلار کاهش پیدا کرد.

شنیده شده است که محموله های اروپایی نیز به آسیا صادر شده اند و انتظار می رود که محموله های صادراتی از آمریکا و اروپا در ماه دسامبر به آسیا برسند.

بر اساس نظر معامله گران در منطقه عامل دیگری که بر روی بازار استایرن آسیا در اواسط هفته ی گذشته تاثیرگذاشته است، کاهش قیمت ها در بازار محلی چین می باشد. بنابر گزارش معامله گران نیاز برای پول نقد از تقاضای فوری برای استایرن کاسته است. این نیاز به نقدینگی در برخی از فروشندگان باعث تخفیف و کاهش قیمت های محلی استایرن در داخل چین شده است در حالی که ذخایر انبارهای محلی هفته به هفته افزایش می یابند.

در روز پنج شنبه قیمت استایرن مجددا در حدود ۲۵ تن/دلار کاهش پیدا کرد. قیمت ها در چین به میزانی رسید که پیش از این در اوایل ماه جولای مشاهده شده بود. یک فروشنده، معامله گران را برای این کاهش قیمت ها مقصر دانست که به دلیل کمبود تقاضای نقدی قیمت ها را خیلی سریع کاهش داده اند.

در بعدازظهر روز پنج شنبه افزایش قیمت کمی در بازار استایرن مشاهده شد. معامله گران اضافه کردند که این کاهش در قیمت ها با در نظرگرفتن این مطلب که تقاضا در بازار چندان بد نیست و سطح ذخایر انبارها نیز چندان بالا نمی باشد، بیش از اندازه می باشد. سطح موجودی در این هفته در داخل چین افزایش یافته است اما این افزایش پس از چهار سال کاهش روی داده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار