کد خبر 16831

benzin

پتروتحلیل- قیمت بنزین در آمریکا در حال افزایش است اما یکی از کارشناسان معتقد است که این روند متوقف خواهد شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، یکی از تحلیلگران صنعت انرژی در این باره گفت: با وجود افزایش قیمت بنزین در هفته های اخیر، مصرف کنندگان آمریکایی، تابستان نسبتا بدون دردسری خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، سه شنبه ۵ می (١۵ اردیبهشت) قیمت خرده فروشی یک گالن بنزین بدون سرب برای نوزدهمین روز پیاپی با افزایش روبه رو شد و به ٢ دلار و ۶٣ سنت رسید. آمارهای ماه گذشته نشان می دهند که قیمت عمده فروشی بنزین بیشتر از قیمت نفت خام آمریکا افزایش داشته است. در ماه آوریل، قیمت نفت آمریکا حدود ٢٠ درصد و قیمت عمده فروشی بنزین ٣٣ درصد افزایش داشت.

«پاتریک دیهان» تحلیلگر ارشد محصولات پالایشی در موسسه «گس بادی» در این باره گفت: قیمت بنزین در ماه آوریل شاهد رشد ٣٣ درصدی بود، بنابراین انتظار می رود تا پایان ماه می با کاهش روبه رو شود. پیش بینی می شود، میانگین قیمت بنزین در طول تابستان به دو دلار برسد.

این تحلیلگر چند دلیل برای افزایش قیمت بنزین ارائه کرد و گفت: رشد قیمت نفت خام از جمله دلایل افزایش قیمت بنزین بوده است. البته انفجار در یکی از پالایشگاه های اکسون موبیل در کالیفرنیا (ماه فوریه) و اعتصاب کارگران در برخی پالایشگاه ها نیز این روند را تشدید کردند. اما حالا با توجه به رفع مشکلات فوق انتظار می رود که قیمت بنزین در هفته های آینده کاهش پیدا کند.

«دیهان» در پایان افزود: البته ناگفته نماند، با شروع توفان های فصلی آمریکا در ماه های جولای و آگوست، احتمالا قیمت بنزین دوباره افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار