کد خبر : 9205

saderat16

پتروتحلیل- شنیده ها حاکی از لغو برخی از محدودیت های صادرات پی وی سی است، به طوری که گفته می شود پتروشیمی اروند و بندرامام به ترتیب مجوز صادرات ۶ و ۴ هزارتن پی وی سی را دریافت کرده اند.

به گزارش پتروتحلیل،این در حالی است که عرضه های پی وی سی در بورس کالا هم به دلیل وجود این خبر با استقبال بیشتری نسبت به هفته های گذشته روبه رو شد و عرضه بندرامام و غدیر با سقف خریداری شد، کل عرضه اروند نیز برخلاف هفته های گذشته توسط معامله گران خریداری شد.

در بازار داخل هم رکود جای خود را به تحرک و رشد اندک قیمت ها داده است، به گفته ایرانی تاجر بازار پی وی سی در حال حاضر نرخ واقعی پی وی سی با توجه به بازارهای جهانی باید در محدوده ۳ هزارتومان باشد، از این رو احتمال تحرک بیشتر و افزایش قیمت ها در این بازار وجود دارد. با وجود اینکه در حال حاضر نرخ پی وی سی در بازارهای جهانی ۱۰۸۰ تا ۱۰۹۰ دلار در هر تن است، مجتمع های پتروشیمی اقدام به صادرات پی وی سی با نرخ ۱۰۱۰ دلار در هر تن و به کشورهای ترکیه و هند و تحویل درب کارخانه می کنند، نرخی که به گفته معامله گران هم به نفع خریدار است و هم فروشنده.

در همین حال بسیاری از معامله گران بازار پی وی سی معتقدند؛ با کاهش محدودیت های صادرات این کالا، قطعا مجتمع های پتروشیمی تولیدات خود را افزایش داده و تحرک در بازار داخل نیز بیشتر می شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار