کد خبر 9039

kolahbardari petroshimi

پتروتحلیل- امروز روند افزایشی قیمت محصولات پتروشیمی در بازار ادامه داشت، به طوری که بیشترین افزایش قیمت متعلق به پلی اتیلن سنگین بادی ۰۰۳۵ بندرامام بود که نسبت به روز قبل ۳۶۰ تومان در هر کیلو گران تر شده بود. برخی از معامله گران دلیل آن را کمبود این کالا در بازار داخل عنوان می کنند.

با این حال امروز اکثر محصولات پتروشیمی با تاثیرپذیری از قانون جدید خرید از مچینگ برای پروانه داران مرتبط همچنان روندی صعودی در پیش گرفته است. از سوی دیگر امروز خبر کلاهبرداری ۱۵ میلیاردی یکی از واسطه های بازار پتروشیمی هم شوکی دیگر به معامله گران وارد کرد و آنها را در ترس و نگرانی فرو برد، به طوری که از میزان خریداران این روز کاست. البته برخی از معامله گران میزان کلاهبرداری را ۷ تا ۸ میلیارد عنوان کردند.

در همین حال همچنان بازار پتروشیمی با روند مثبت قیمت پلی اتیلن های سبک، فیلم و خطی روبه رو است و نگرانی از افزایش قیمت ها این کالاها همچنان در بازار وجود دارد. امروز این کالاها از ۵۰ تا ۱۰۰ تومان در هر کیلو گران تر از روز قبل پیشنهاد شدند. این در حالی است که اگر قانون خرید از مچینگ برای پروانه داران مرتبط ادامه دار شود، انتظار افت قیمت ها هم بی مورد خواهد بود. از سوی دیگر شایعه لغو سقف قیمت هم امروز در بازار جریان داشت، به طوری که برخی از معامله گران می گویند: قرار شده از ابتدای ماه آذر سقف قیمت ها در رینگ پتروشیمی برداشته شده و قیمت ها آزاد شود. با این حال هنوز ابلاغیه ای در این خصوص به بورس کالا ارسال نشده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار