کد خبر 8794

Man With Wire And Flame Over Industrial Complex

پتروتحلیل- در حالی عرضه ۱۰ هزارتنی سودکاستیک پتروشیمی اروند، امروز با تقاضایی معادل ۵ هزارتن روبه رو شد که برخی از خریداران این کالا با توجه به قرار گرفتن در پایان ماه و کاهش سهمیه پروانه های بهره برداری و کد معاملاتی قادر به خرید این کالا از مچینگ نبودند. به گزارش پتروتحلیل و به گفته نمازی، تاجر بازار شیمیایی، در حال حاضر بیشتر خریداران نمی توانند از مچینگ به دلیل نداشتن کد معاملاتی مرتبط خرید کنند و از این رو بازار شیمیایی متاثر از این موضوع با افزایش قیمت برخی از کالاها روبه رو شده است.

به گفته وی در حال حاضر قیمت سودکاستیک تا مرز ۴۴۰ تومان افزایش یافته و با توجه به کاهش کدهای معاملاتی احتمال دارد تا ۴۵۰ تومان در هفته آتی نیز افزایش قیمت این کالا را شاهد باشیم. سودکاستیک اروند هم امروز در بورس کالا با نرخ پایه ۳۴۳ تومان توسط معامله گران خریداری شد.

از سوی دیگر اسیداستیک نیز روندی صعودی در هفته جاری را طی کرده و به مرز ۱۳۰۰ تومان در هر کیلو رسیده است. امروز در بورس کالا اسیداستیک فن آوران که با نرخ پایه ۱۱۲۱ تومان و حجم ۵۰۶ تن عرضه شده بود با قیمت پایه خریداری شد، این کالا ۱۶۱ تن تقاضا داشت و مابقی آن وارد زمان مچینگ شد. به گفته نمازی با توجه به اینکه کدهای معاملاتی این کالا کم است، نرخ آن در بازار زودتر از دیگر کالاها گران شده است. از سوی دیگر امروز سودکاستیک پتروشیمی بندرامام به گفته معامله گران به دلیل مشکلات بارگیری عرضه نشد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار