کد خبر 8405

bourse0
پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار امروز شرایط متعادل با شاخص منفی را پشت سرگذاشت. در حالی که بازار سهام در چند هفته اخیر وارد فاز استراحت شده است و از آن جهت سرعت بازار کمتر از گذشته شده است. در همین حال بازار شاهد رقابت گروه بانکداری و پتروشیمی برای صدر نشینی بازار است امری که امروز به نفع صنعت بانکداری معطوف شد.
در بازار امروز در گروه پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس با صف خرید کوتاه مدتی مواجه شد. در بازار امروز همچنین در گروه پالایشگاهی آخرین نماد متوقف گروه به تالار بازگشت. پالایشگاه شیراز پس از شفاف سازی بازگشایی شد که با جهش محدود قیمتی همراه شد. شایان ذکر است ۱۵ تیر ماه امسال آخرین روز معاملاتی سهام شرکت پالایش نفت شیراز بود و امروز پس از ۱۱۵ توقف، به تالار فرابورس برگشت.
پیش از بازگشایی هلدینگ نفت و گاز پارسیان به عنوان سهامدار عمده پالایشگاه شیراز در نامه ای به معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، تأکید شده بود: پیرو جلسه مورخ هفدهم‌مهرماه ۹۲ با جنابعالی در خصوص بازگشایی نماد معاملاتی سهام شرکت پالایش نفت شیراز، به استحضار می‌رساند در صورتی که ابهامات مربوط به تقسیم سود مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۱ شرکت پالایش نفت شیراز حداکثر تا زمان برگزاری مجمع عمومی سال ۱۳۹۲ برطرف نشود، این هلدینگ به عنوان سهامدار عمده شرکت مذکور تعهد می‌کند که حداقل ۸۰۰ ریال به ازای هر سهم از سود قابل تقسیم مجمع عمومی سال ۱۳۹۲ بین سهامداران تقسیم نشود. این نامه راه را برای بازگشایی نماد پالایشگاه شیراز باز کرد.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار