کد خبر 8266

People On Cracking Arrow
پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار امروز شرایط مثبتی را تجربه کرد هر چند که همچنان نمادهای شیمیایی هر چند رشد کردند اما از صدرنشینی بازار دور بودند. امروز در گروه پتروشیمی در حالی که انتظار برای اعلام نرخ خوراک گازی همچنان این گروه را در انتظار نگه داشته است اما برخی از نمادهای پتروشیمی با توجه به جو مثبت بازار به صدر نیز آمدند و رشد قیمتی را تجربه کردند در همین حال نماد هلدینگ خلیج فارس نیز امروز تا نزدیک به درصد مثبت رشد کرد.
در گروه تصفیه نفت دیروز نفت پارس بعد از آنکه در روز دوشنبه خریداران و فروشندگان از هم دور مانند امروز با جهش ۲۶درصد با صف خرید همراه شد.دراین گروه شرکت پالایش نفت بندرعباس روز گذشته طی نامه ای اقدام به شفاف سازی در خصوص اخذ عوارض ۱ درصدی آلایندگی محیط زیست توسط پالایشی ها و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده سال های ۹۰ و ۹۱ و ۶ ماهه اول سال ۹۲کرده است.
"شبندر" اعلام نموده این شرکت با اعتقاد به اصول حسابداری از اقدام به لحاظ کردن این مالیات به حساب درآمد و یا کاهش بهای تمام شده به اصرار شرکت پالایش و پخش خودداری نموده و مبالغ را تحت عنوان سایر حساب های پرداختنی در ترازنامه طبقه بندی نموده است. بنابراین انتقال مبلغ مذکور هیچ گونه اثری بر سود و زیان سال جاری و یا سود و زیان سنواتی شرکت نداشته است.
همچنین گفتنی است، پرداخت عوارض آلایندگی در سود و زیان سال ۹۲ لحاظ شده و این امر نیز تأثیری بر سود و زیان شرکت نخواهد داشت. در گروه شیمیایی نیز بین المللی محصولات پارس با رشد سود آوری هر سهم از ۱۰۰۵ریال به ۱۱۳۲ریال به بازار باز خواهد گشت.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار