کد خبر 7969

ofte-saham_Fixd
پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار امروز نیز با کاهش شاخص همراه شد مساله ای که گزارشهای نامناسب برخی از شرکتهای به ویژه در گروه پالایشگاهی در رخ داد آن نقش اساسی داشتند.در حالی که امروز اکثر معامله گران امیدوار بودند تا با انتشار گزارش پالایشگاه بندرعباس تاثیر گزارشهای نامناسب پالایشگاههای تبریز و اصفهان کاهش یابد اما این امر رخ نداد و پالایشگاه بندرعباس با اعلام پوشش ۱۰۹تومانی به صف فروش رفت.
نامناسب بودن گزارشهای پالایشگاهها انواع اظهار نظرها را به همراه آورده است در پاسخ به ابراز تردید برخی از سرمایه گذاران در مورد صحت این گزارشها مالمیر دیروز در مصاحبه ای تاثیر گذاری بورس بر محتوی گزارشها را رد کرد.
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس به شایعات مطرح شده در بازار در خصوص غیر واقعی بودن گزارش شش ماهه شرکت‌های بورسی به خصوص شرکت‌های پالایشگاهی پاسخ داد.
امیر حمزه مالمیر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص شایعات مطرح شده در بازار و غیر واقعی بودن گزارش شش ماهه شرکتهای پالایشگاهی گفت:به هیچ عنوان این خبر صحت ندارد و شرکت‌ها نمی توانند گزارشات غیر واقعی به بازار ارائه کنند.
وی در مورد فشار سازمان بورس به شرکت‌ها برای غیر واقعی ارائه کردن گزارش های شش ماهه گفت:ارائه گزارش های مطلوب توسط شرکت‌ها، انتظاری است که در بازار وجود داشته و برآورده نشده است ولی اینکه گفته شود سازمان بورس به شرکت‌های بورسی فشار وارد کرده است، صحت ندارد.
در گروه نفتی ها ایرانول دیروز برای تعدیل سود متوقف شد.با توقف ایرانول تنها نماد بهران دیروز در گروه روغن سازها قابل معامله بود که این نماد نیز با افت قیمت مواجه شد.
در پتروشیمی ها اما دیروز هلدینگ خلیج فارس با تقسیم سود ۷تومانی بازار را به بهت برد.انتظار می رود اما این عدم تقسیم سود ساختار مالی هلدینگ خلیج فارس را برای سال مالی جاری تقویت کند.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار