کد خبر 7917

eps

پتروتحلیل- در حالی عرضه پلی استایرن انبساطی ۲۰۰ پتروشیمی تبریز امروز با سقف قیمت توسط معامله گران خریداری شد که عرضه آن ۱۵۰ تن بود، اما تقاضایی معادل ۵ هزار و ۷۵۰ تن بر تابلوی بورس نقش بست. این کالا که با نرخ پایه ۴ هزار و ۸۳۹ تومان عرضه شده بود با قیمت ۵ هزار و ۸۱ تومان توسط معامله گران خریداری شد. از سوی دیگر حواله این کالا امروز در بازار داخل ۸ هزار و ۵۰۰ تومان توسط تاجران پیشنهاد می شد، یعنی اختلاف قیمتی معادل ۳ هزارتومان در هر کیلو.

به گفته کریمی تاجر بازار پتروشیمی، گر چه بازار فوم پلی استایرن در روزهای اخیر دچار رکود بوده، اما اختلاف قیمت پلی استایرن انبساطی ۲۰۰ در بورس و بازار داخل، بسیاری از واسطه ها را برای خرید این کالا ترغیب می کند. با این حال به گفته کریمی، قیمت پلی استایرن انبساطی ۲۰۰ در بازار داخل بیشتر از ارزش این کالاست. در همین حال امروز پلی استایرن انبساطی ۵۰۰ به گفته معامله گران به دلیل کیفیت پایین آن از سوی معامله گران خریداری نشد. به گفته این گروه این کالا آف گرید است و کیفیت مطلوبی ندارد و از این رو خریداری در بازار داخل حاضر به خرید آن نیست و تنها ۲ کارخانه اقدام به خرید این کالا می کنند. پلی استایرن انبساطی ۵۰۰ در این روز با قیمت پایه ۴ هزار و ۷۴۴ تومان و به حجم ۱۵۰ تن عرضه شده بود، این کالا در بازار داخل توسط معامله گران ۵ هزار و ۲۰۰ تومان پیشنهاد می شود.

البته در این روز پلی استایرن انبساطی ۳۰۰ مانند روز قبل با نرخ ۸ هزار و ۲۰۰ تومان و پلی استایرن انبساطی ۴۰۰ هم با قیمت ۶ هزار و ۴۵۰ تومان توسط معامله گران پیشنهاد شد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار