کد خبر : 7464

Magnifying glass showing graph

پتروتحلیل- احتمال افزایش قیمت محصولات هلدینگ خلیج فارس در بازار داخل وجود دارد. به گزارش پتروتحلیل و به گفته کارشناسان با توجه به اینکه از این پس خرید محصولات هلدینگ خلیج فارس از مچینگ برای پروانه داران مرتبط و افرادی که ظرفیت بهین یاب آنها هنوز به اتمام نرسیده است، انجام خواهد شد، احتمال افزایش نرخ این محصولات در بازار داخل وجود دارد. این در حالی است که روز گذشته برخی از معامله گران به خرید پروانه داران مرتبط از مچینگ برای محصولات جم و مارون نیز اشاره می کردند.

در همین حال معامله گران از افزایش قیمت کدهای معاملاتی با توجه به خرید پروانه داران مرتبط از مچینگ خبر داده و می گویند: کدهای معاملاتی برخی از محصولات در روزهای اخیر با افزایش نرخ دوبرابری مواجه شده اند. به گفته کارشناسان با توجه به اینکه هزینه تمام شده خرید از معامله گران در رینگ پتروشیمی متاثر از عدم خرید از مچینگ و ورود به تالار اصلی افزایش داشته از این رو احتمال رشد قیمت محصولات در بازار آزاد هم وجود دارد.

برخی از کارشناسان بازار پتروشیمی معتقدند؛ با حذف مچینگ برای پروانه داران غیرمرتبط تقاضا در رینگ پتروشیمی افزایش یافته و در نتیجه محصولات در بازار داخل با کمبود مواجه خواهند شد و این موضوع می تواند به افزایش قیمت ها کمک کند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار