کد خبر 6492

entezar
پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار امروز با عرضه های سنگینی مواجه شد.سه دلیل عمده برای این عرضه رسیدن شاخص به مرز ۶۳هزار واحد و عرضه های معامله گران کوتاه مدت خرابی سیستم معاملات در ابتدای وقت معاملاتی و کاهش ارزش دلار بود که به ویژه به عرضه های پتروشیمی ها را رقم زد. در بازار امروز اگر چه حرفهای رئیس کل بانک مرکزی موجب شد تا دلار بازگشت قیمتی را تجربه کند اما همچنان بازار در نبود اطلاعات جدید در مورد شرکتها با کاهش انگیزه همراه بود.در گروه پتروشیمی ها مهمترین خبر دیروز بحث مهندس شعری مقدم معاون پتروشیمی وزیر نفت در مورد عدم واگذاری باقی سهام هلدینگ خلیج فارس بود.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با انتقاد از رویه واگذاری ٣٨ درصد باقیمانده سهام هلدینگ خلیج فارس تصریح کرد: این کار سبب نابودی صنعت پتروشیمی ایران خواهد شد و ما برای جلوگیری از این صدمه جدی با تمام توان مشغول فعالیت هستیم. مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت و گو با شانا اظهار کرد: به زودی و با ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز به طور رسمی خواهان عدم واگذاری ٣٨ درصد از سهام باقیمانده هلدینگ خلیج فارس خواهیم شد.
مهندس عباس شعری مقدم افزود: اگر این واگذاری انجام شود تردیدی نیست که صنعت پتروشیمی ایران نیز با توجه به شرایط موجود به ورطه نابودی خواهد افتاد، پس برای جلوگیری از این فاجعه تمام تلاش خود را برای حفظ این ٣٨ درصد سهام به کار خواهیم بست. مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: اگر ٣٨ درصد سهام هلدینگ واگذار شود باید فاتحه صنعت پتروشیمی را خواند و به سوی دیگران دست گدایی دراز کنیم.
در همین حال در این گروه برنامه وزارت نفت برای مزایده فروش گازهای همراه نفت از اهمیت برخودار است براساس طرح وزارت نفت قرار است گازهای همراه را که در حال حاضر سوزانده می شود به قیمت ۳۰درصد گاز شیرین بفروش رساند که این امر می تواند به سرمایه گذاری و جلب توجه شرکتهای پتروشیمی منجر شود. در حال حاضر به نظر می رسد بازار همچنان تا زمان انتشار گزارشهای شش ماهه در نبود خبرهای قطعی تنها براساس خبرها و شایعات به حرکت خود ادامه دهد. در گروه نفتی ها همچنان اکثر شرکتها با کاهش قیمت همراه بودند در گروه شیمیایی نیز همچنان بازاری بدون روند به چشم می خورد.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار